21.09.2021Lektura

Jesteśmy w Kompendium HR od Pracuj.pl

W tegorocznej edycji Kompendium HR, którą przygotowuje Pracuj.pl pojawił się artykuł od LSJ HR Group na temat zarządzania kadrami w zmiennej rzeczywistości. Podkreślamy w nim, że akualnie przedsiębiorcy nie mogą sobie pozwolić na bierność wobec intensywnych(...)

czytaj więcej

30.08.2021Lektura

Mission (im)possible? O employer brandingu w małej firmie

Czy w employer brandingu chodzi głównie o to, by pięknie prezentować się kandydatom? Czy odpowiednio zaprojektowana zakładka kariery na stronie internetowej, prywatna opieka medyczna i karta sportowa przekonają kandydata do podjęcia pracy, a później pracownika do(...)

czytaj więcej

18.08.2021

W nowym starym miejscu

Od poniedziałku, 16 sierpnia dział pracy tymczasowej, zatrudnienia cudzoziemców oraz kadr i płac zastaniecie w siedzibie głównej naszej agencji, przy ul. Celnej 1 w Szczecinie, a nie jak wcześniej przy Al. Niepodległości 22. Zmiany miejsca pracy(...)

czytaj więcej

05.07.2021Lektura

Jak w LSJ obchodzimy urodziny

Świętowanie urodzin, ślubów, narodzin dziecka to w LSJ HR Group ważna część wspólnego czasu pracy. Nasi pracownicy chcą być ze sobą i wspólnie celebrować doniosłe momenty w życiu koleżanek i kolegów. A jak to wygląda w(...)

czytaj więcej

01.07.2021Lektura

Czy Twoi pracownicy są asertywni i mają pozytywne nastawienie do pracy?

Pozytywne nastawienie i asertywność to zachowania pracownika, które w czasie trwania stosunku pracy są jednymi z najbardziej pożądanych. Pytanie jednak, co wtedy, kiedy pracodawca nie zwraca uwagi na zachowanie pracownika i jego samopoczucie? A pracownik nie(...)

czytaj więcej

24.06.2021

Trudne powroty z pracy zdalnej

W czwartek (24.06) nasza ekspertka, Marta Cichecka wzięła udział w live webinarze poświęconym powrotom z pracy zdalnej do biur. Jego orgaizatorem była Polska Fundacja Przedsiębiorczości. W gronie ekspertów dyskutowano o tym, czy pracownicy chcą wrócić do(...)

czytaj więcej

23.06.2021

Powiększamy zespół trenerów

Poszukujemy osób z doświadczeniem w sprzedaży w sektorze B2C (organizacja pracy BOK, szkolenie konsultantów BOK/Call Centre), a także trenerów, którzy rozwijają kompetencje miękkie pracowników / managerów (chodzi o aspekty zarządzania zespołem, komunikacji, team work, organizacji czasu(...)

czytaj więcej

22.06.2021

My wiemy, że #JestPracaWRegionie

Nasza agencja wzięła udział w kampanii #JestPracawRegionie, której celem jest wsparcie osób poszukujących pracy poprzez zaprezentowanie polecanych pracodawców ze Szczecina i regionu zachodniopomorskiego.W filmie prezentującym LSJ HR Group Katarzyna Opiekulska-Sozańska, Marta Cichecka oraz Aleksandra Pankratow opowiadają(...)

czytaj więcej

18.06.2021

Wyróżnienie w Plebiscycie Równa Firma 2021

W tegorocznym Plebiscycie Równa Firma otrzymaliśmy wyróżnienie za dbałość o otoczenie lokalne i rozwój regionu. Odebrała je nasza dyrektor, Katarzyna Opiekulska-Sozańska, podczas uroczystej gali. Co więcej, w głosowaniu przeprowadzonym wśród studentów na firmę z wyróżniającą się(...)

czytaj więcej

12.05.2021Lektura

Zróżnicowany rynek pracownika. Skąd się bierze i czy jest przyszłościowy?

Rynek pracy określany jest jako miejsce, gdzie dokonywana jest wymiana usług pracy. Wymiana ta zachodzi między stronami: pracownik i pracodawca. Obie strony określają zakres wykonywanej usługi pracy oraz jej warunki (np. płaca, czas trwania). Współcześnie na(...)

czytaj więcej

07.05.2021

Kampania społeczna #ZegnamyPandemie

Dyrektor zarządzająca LSJ dołączyła do kampanii społecznej pn. #ZegnamyPandemie organizowanej przez Północną Izbę Gospodarczą. Celem kampanii jest zachęcanie pracodawców i pracowników do szczepień przeciwko COVID-19. Wśród twarzy kampanii, poza Katarzyną Opiekulską-Sozańską, są: Hanna Mojsiuk (prezes Północnej(...)

czytaj więcej

26.04.2021Szkolenie

Legalizacja pracy obcokrajowców - webinar

Jak aktualnie wygląda zatrudnienie pracowników z zagranicy? Z jakimi przepisami powinien być zaznajomiony pracodawca? Jakie są konsekwencje nielegalnych działań? O tym wszystkim będzie mowa podczas webinaru. Swoją wiedzą i doświadczeniem z członkiniami oraz członkami Izby podzieli(...)

czytaj więcej

20.04.2021Lektura

Praca tymczasowa. Jak elastycznie i szybko zasilić zespół również pracownikami z zagranicy

Praca tymczasowa, umożliwia elastyczne zatrudnienie i szybkie zaspokojenie potrzeb kadrowych firmy przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów stałych. Na czym polega? Dla kogo dedykowane jest to rozwiązanie? I jak rozpocząć ten model współpracy? - Na pytania zadane przez(...)

czytaj więcej

25.03.2021Lektura

Jak zredukować koszty zatrudnienia, a jednocześnie wesprzeć zespół?

Pracownicy tymczasowi mogą stanowić nieocenione wsparcie dla stałego zespołu w okresie wzmożonej aktywności firmy. Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele - tym więcej, im bardziej doświadczonej i nowoczesnej agencji pracy zaufamy.Usługa pracy tymczasowej umożliwia dynamiczne reagowanie(...)

czytaj więcej

18.03.2021Lektura

68% firm z regionu nie będzie oszczędzać na pracownikach

Niemal połowa firm ze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (44%) planuje wzrost zatrudnienia w 2021 roku. Jak mówią nasi eksperci, to pozytywny sygnał z rynku, ale nie bądźmy nadmiernie optymistyczni.    - Z przeprowadzonego przez nas Badania rynku pracy(...)

czytaj więcej

18.01.2021

Rozpoczynamy badanie rynku pracy w regionie!

Startujemy z badaniem rynku pracy Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego!  Do udziału w nim zapraszamy właścicieli firm, członków zarządów, kadrę menadżerską, pracowników ds. HR lub administracji - wszystkich, którzy mają wiedzę na temat strategicznych decyzji dotyczących organizacji.  (...)

czytaj więcej

14.01.2021

Zbadamy rynek pracy w regionie

Choć nie jest tajemnicą, że rynek pracy w Szczecinie, różni się od warszawskiego, poznańskiego, czy koszalińskiego, to dość mgliście wskazujemy, jak i czym się różni. Zdecydowanie brakuje nam danych dotyczących innych zagadnień niż liczbowy wzrost lub(...)

czytaj więcej

08.01.2021Lektura

Daj się poznać z najlepszej strony. Cykl #MamPierwsząPracę

Za chwilę rozpoczniesz pierwszą pracę? A może podjąłeś zatrudnienie jakiś czas temu, ale nadal jesteś na okresie próbnym? Porady naszych znakomitych ekspertek z pewnością pomogą dobrze wykorzystać pierwsze 90 dni, przygotować się do rozmowy podsumowującej czy(...)

czytaj więcej

05.01.2021Lektura

Misja - motywacja i zadowolenie

Jak zwiększyć zadowolenie pracownika, kiedy w kasie pustka? Co zrobić, gdy motywacja słabnie, a nie możemy sobie pozwolić na podwyżki? Jaką drogę obrać, jeśli nie stać nas na obszerny pakiet benefitów?Walka o motywację i zaangażowanie pracowników(...)

czytaj więcej

03.12.2020Lektura

6 metod na usprawnienie działalności firmy

Obecna rzeczywistość generuje przed przedsiębiorstwami wiele niecodziennych wyzwań. Natłok niekorzystnych informacji związanych z obostrzeniami i koronawirusem musi wyzwolić poważne refleksje. Brak reakcji prowadzi do marazmu, zaś nieprzemyślane ruchy sprzyjają powstawaniu problemów. Co więc uczynić, by usprawnić(...)

czytaj więcej

03.11.2020Lektura

4 obszary rozwoju organizacji

Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorca powinien zdecydować się na skorzystanie ze wsparcia zewnętrznego konsultanta biznesowego. Wszystkie one jednak mają jeden wspólny mianownik: chęć rozwoju organizacji! Nasza firma współpracuje z firmami z regionu, oferując im konsultacje(...)

czytaj więcej

26.10.2020Lektura

Pytania, które warto zadać rekruterowi

Rozmowa kwalifikacyjna to czas, który z założenia ma służyć nie tylko celom rekrutera. Jest bardzo mile widziane, jeśli kandydat do zatrudnienia zadaje rzeczowe, konkretne pytania. To też najlepszy sposób, by rozwiać swoje wątpliwości oraz umocnić w(...)

czytaj więcej

20.10.2020Lektura

Osiemnastka LSJ

W 2002 roku Katarzyna Opiekulska-Sozańska i Ireneusz Sozański rozpoczęli zawodową podróż pod szyldem LSJ HR Group. Po 18 latach pracy ich firma jest najskuteczniejszą agencją doradztwa personalnego na Pomorzu Zachodnim.  LSJ (Londyńskie Szkoły Językowe) był to(...)

czytaj więcej

05.10.2020Lektura

Firma na drodze do sukcesu

Strategia, czyli przemyślany plan działania, dzięki któremu firma będzie się rozwijać, określenie długofalowych celów organizacji, sposobów ich osiągnięcia, a także kształtowania relacji przedsiębiorstwa z otoczeniem, daje poczucie, że jesteśmy na właściwej drodze do sukcesu. Niestety, choć(...)

czytaj więcej

02.09.2020

Jubileusz 10-lecia pracy

1 września 2020 r. był dla nas wyjątkowym dniem. Dlaczego? Otóż tego dnia jubileusz 10-lecia pracy w naszej agencji obchodziła Karolina Heppner, specjalistka ds. rekrutacji.  Podziękowania za wkład w rozwój firmy, za lojalność i zaangażowanie w(...)

czytaj więcej

27.08.2020

Wirtualny asystent dla pracowników LSJ

Liczba zatrudnionych przez LSJ HR Group pracowników tymczasowych rośnie. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom postanowiliśmy uruchomić wirtualnego asystenta.Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu nasi pracownicy mogą liczyć na szybki dostęp do najważniejszych dla  nich informacji: jak postępować(...)

czytaj więcej

27.08.2020Lektura

Cykl #PoradaRekrutera

Nasi specjaliści ds. rekrutacji zaangażowali się w realizację cyklu pn. #PoradaRekrutera, którego inicjatorem jest Fundacja Rozwoju Zawodowego Talent & Kariera. W materiałach video, skierowanych przede wszystkim do młodych ludzi, opowiadamy o najważniejszych aspektach związanych z wejściem(...)

czytaj więcej

21.07.2020Lektura

Są pieniądze na rozwój. Nawet 18 000 zł na pracownika

Bogate doświadczenie, zdolności relacyjne i dokumenty poświadczające wysokie kwalifikacje są ważne, ale na końcu najważniejsze okazuje się być to, czy dana osoba potrafi przekuć wiedzę na konkrety. Dlatego tak istotne jest wyznaczanie szerokozakresowych wyzwań. Pomóc w(...)

czytaj więcej

14.07.2020Lektura

Rynek pracy po koronawirusie

Pandemia koronawirusa mocno zmieniła rynek pracy, ale jak mówią specjaliści LSJ HR Group, przesadny pesymizm również nie jest wskazany. Rekrutacje w wielu firmach nadal prowadzone są na bieżąco, a specjaliści, np. w branży e-commerce, mogą liczyć(...)

czytaj więcej

06.07.2020

To my! Po prostu skuteczni

Jacy jesteśmy? Gdzie pracujemy? Czym zajmujemy się każdego dnia? Na te pytania postanowiliśmy odpowiedzieć Wam w naszym najnowszym materiale video. W tym krótkim filmie macie okazję zobaczyć zespół LSJ podczas pracy. To szansa, aby poznać niemal(...)

czytaj więcej

02.07.2020Lektura

Klasa zawsze procentuje

Każde rozstanie z pracownikiem niesie za sobą multum emocji. Niezależnie jednak od tego, jak przebiegała współpraca z daną osobą, to winniśmy czynić wszystko, by zmini-malizować niekorzystne skutki zaistniałej sytuacji.Reorganizacja to naturalny element funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Wbrew(...)

czytaj więcej

01.07.2020

Zespół LSJ wspiera Franka

Zespół LSJ HR Group włączył się w akcję zbiórki pieniędzy na terapię genową w walce z SMA małego szczecinianina, siedmiomiesięcznego Frananka Kępy. Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od naszego klienta firmy MOMOX, do udzialu w #gaszynchallenge.(...)

czytaj więcej

25.06.2020Lektura

Nowa era postrzegania pracy

Koronawirus niewątpliwie wpłynął na postrzeganie pracy, zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawców. Tam, gdzie było to możliwe wprowadzono pracę zdalną. Towarzyszyły temu obawy o umiejętność korzystania z nowych narzędzi, wydajność, czy motywację. Jak z perspektywy(...)

czytaj więcej

16.06.2020

Podbijamy rynek lubuski!

Podobno kto się nie rozwija, ten się cofa. A ponieważ, zespół LSJ nie lubi i nie chce się cofać, postanowiliśmy podbić lubuski rynek HR! Sprawdźcie, kogo szukamy do tworzenia gorzowskiego oddziału. Nasz zespół tworzą ludzie ambitni,(...)

czytaj więcej

19.05.2020Lektura

Redukcja kosztów stałych, a popyt na pracę tymczasową

Początek pandemii z marszu zwiastował problemy dla zatrudnionych sezonowo lub okresowo. Teraz jednak wiele wskazuje, że zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych może gwałtownie wzrosnąć.   Zamrożenie sporej części polskiej gospodarki mocno wpłynęło na realia pracobiorców działających w(...)

czytaj więcej

06.05.2020Lektura

Ebook dla osób, które chcą być lepszymi liderami

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy, ale na pewno nie ostatni ebook LSJ! W publkacji postanowiliśmy zawrzeć to, co najważniejsze z punktu widzenia lidera, menedżera, osoby zarządzającej zespołem. Poruszone w ebooku tematy to także te aspkety, z(...)

czytaj więcej

08.04.2020Lektura

Trzeba pomóc w radzeniu sobie z emocjami - firmy produkcyjne a koronawirus

Krzysztof Kowalski jest wieloletnim praktykiem biznesu, współtwórcą Akademii Przywódcy i menedżera w firmie produkcyjnej i logistycznej, a także doradcą biznesowym w LSJ HR Group. W związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa, porozmawialiśmy z nim o wyzwaniach, które(...)

czytaj więcej

02.04.2020Lektura

Cudzoziemcy a tarcza antykryzysowa

Czy przepisy związane z tzw. Tarczą Antykryzysową wpływają na cudzoziemców? Zdecydowanie tak. Nasi eksperci wyjaśniają, co się dzieje z wnioskami o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę, czy też z wizą. Wskazują, na co warto zwrócić(...)

czytaj więcej

22.03.2020Lektura

Bezpieczeństwo w okresie epidemii

W ostatnim tygodniu wiele słyszymy o pracy zdalnej. #Zostań w domu przyświeca wielu osobom i przedsiębiorstwom, chcącym zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednak musimy pamiętać, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę w trybie home office(...)

czytaj więcej

20.03.2020Lektura

Doceniamy, czy nie? Tydzień pracy zdalnej za nami!

Koronawirus zmienił sytuację wielu pracodawców i pracowników. W firmach, gdzie było to możliwe, ale dotychczas sporadycznie praktykowane, wprowadzono pracę zdalną dla niemal całego zespołu. Przykładem zaimplementowania tego rozwiązania jest nasza agencja, LSJ HR Gruop.   Od(...)

czytaj więcej

13.03.2020

Ważne ogłoszenie

W trosce o zdrowie kandydatów, klientów i naszych pracowników, biura  LSJ HR Group przechodzą w zdalny tryb pracy. Co to oznacza? Nadal działamy na pełnych obrotach (szukamy kandydatów, rekomendujemy ich naszym klientom, prowadzimy doradztwo). Preferujemy jednak(...)

czytaj więcej

09.03.2020Lektura

Trudne sprawy? Tylko jeśli na to pozwolisz!

Od trzech miesięcy funkcjonują w firmie premie uznaniowe. Marek dwa razy z rzędu otrzymał kwotę 200 złotych. Nie była to ani najwyższa, ani najniższa forma nagrody za pracę. Jego szef od samego początku twierdził, że będzie(...)

czytaj więcej

09.03.2020Lektura

10 najważniejszych zmian w prawie pracy

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że każdego roku w polskim ustawodawstwie pojawiają się kolejne zapisy odnoszące się bezpośrednio do zmian w prawie pracy. Nie inaczej jest i  tym razem. Nowe rozwiązania legislacyjne wymagają od pracowników przygotowania i(...)

czytaj więcej

13.02.2020

Powrót na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Sesja Q&A (pytań i odpowiedzi)

Jakie opcje mają mamy chcące wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, jakie są najpopularniejsze rozwiązania? Jak zminimalizować stres i najlepiej przygotować się do powrotu do pracy? Jak pracodawca odbiera młodą mamę wracającą do pracy albo szukającą(...)

czytaj więcej

11.02.2020Lektura

Specjaliści: pracę dzisiaj można dostać właściwie od ręki

Na szczecińskim rynku pracy nie widać spowolnienia gospodarczego. Trudno na ten moment wyrokować, jak będą wyglądały wynagrodzenia w 2020 roku, ale jedno jest pewne - pracownicy w niektórych branżach poszukiwani są jeszcze intensywniej niż rok temu.(...)

czytaj więcej

15.01.2020Lektura

Pieniądze to nie wszystko

Co, poza finansami, skusi kandydata do przyjęcia oferty pracy? Jakie działania powstrzymają utalentowanego pracownika przed zmianą pracy? Co może zrobić szef, aby w jego zespole zaangażowanie i motywacja były na wysokim poziomie? Odpowiedzi na te pytania nie(...)

czytaj więcej

16.12.2019Lektura

Pasywny znaczy dobry!

Aktywny kandydat do pracy charakteryzuje się otwartą postawą w stosunku do poszukiwania zatrudnienia. Uosabia się to w tym, że m.in. przegląda ogłoszenia tematyczne, aplikuje na nie,  ma swoje konto w portalach poświęconych pracy oraz uczestniczy w(...)

czytaj więcej

13.12.2019Lektura

Szara strefa rośnie, a problemów nie ubywa

Wiele się mówi ostatnio o wzroście szarej strefy w kontekście zatrudnienia cudzoziemców. Do agencji LSJ HR Group codziennie przychodzi kilkanaście osób, które wykonywały bądź wykonują nielegalną pracę. Ich sytuacja jest wynikiem niewłaściwych praktyk firm powierzających wykonywanie pracy.     Co jest przyczyną takich działań?(...)

czytaj więcej

08.11.2019Lektura

Headhunter sprawdzi Twój profil na Facebooku

Czy wiecie, że ponad 50% rekruterów weryfikuje profil kandydata do pracy w mediach społecznościowych przed zaproszeniem go na rozmowę rekrutacyjną? Zaskakujące?  Nie powinno! Coraz częściej rekruterzy i pracodawcy zaglądają do social media w poszukiwaniu wiedzy o(...)

czytaj więcej

21.10.2019Lektura

Inżynier poszukiwany. Za wszelką cenę

Inżynierowie są grupą zawodową, która jest w Polsce rozchwytywana przez pracodawców. To oni najczęściej zmieniają pracę, ponieważ są kuszeni wyższymi zarobkami i kolejnymi możliwościami rozwoju zawodowego. Trudno jednak się temu dziwić, ponieważ braki rynkowe sięgają niebagatelnej(...)

czytaj więcej

07.10.2019Lektura

Nam zwyczajnie zależy - tylko tyle i aż tyle

Jak postrzegają sytuację na rynku pracy przedstawiciele agencji doradztwa personalnego i pośrednictwa pracy? Na co zwracają uwagę kandydaci, którzy u nich szukają lepszej pracy? I jak z ich perspektywy, w tych coraz trudniejszych realiach, radzą sobie(...)

czytaj więcej

26.09.2019Lektura

Na dobre i na złe w życiu i w biznesie

Partnerzy w pracy i w życiu prywatnym. Tworzą najlepiej rozpoznawalną markę w branży HR ze Szczecina – LSJ HR Group. Wspólnie czuwają nad skuteczną realizacją większych i mniejszych projektów rekrutacyjnych oraz szkoleniowych. Są ze sobą od(...)

czytaj więcej

23.09.2019Szkolenie

Wywieranie wpływu - techniki komunikacji perswazyjnej

Już 30 października Sylwia Królikowska, czyli #SupernianiaLiderow, poprowadzi szkolenie otwarte dla osób, które chcą posiąść umiejętność wywierania wpływu na otoczenie. Szkolenie ma na celu doskonalenie kompetencji stosowania języka perswazji oraz poszerzenia umiejętności wywierania wpływu na otoczenie biznesowe. Uczestnicy nie tylko przećwiczą(...)

czytaj więcej

28.08.2019Lektura

Po urlopie ulepsz siebie!

Wakacje to zazwyczaj czas, kiedy tempo codziennej pracy zwalnia, a my zyskujemy odrobinę oddechu. To też dobry moment, aby spożytkować energię na zupełnie inne kwestie. Jedną z nich może być rozwój osobisty. Masz poczucie, że pod(...)

czytaj więcej

26.08.2019Lektura

Czy kariera po czterdziestce jest możliwa?

Wskazówki biologicznego zegara nie mają w zwyczaju się zatrzymywać. Uważa się wręcz, że w pewnym wieku przyspieszają tempo i zaczynają tykać coraz szybciej. Czy to oznacza, że przychodzi moment, kiedy osiągnięcie satysfakcjonującej kariery staje się więcej(...)

czytaj więcej

24.07.2019Lektura

Firma na ratunek w czasie upałów

Niedawno naszym krajem wstrząsnęła makabryczna historia Ukraińca, który pełnił obowiązki zawodowe w Polsce. Mężczyzna zasłabł w pracy, a następnie został porzucony przez właścicielkę firmy w lesie. W obliczu zaistniałych problemów zdrowotnych i zdany tylko na siebie,(...)

czytaj więcej

16.07.2019Lektura

Kluczowe umiejętności dla pracy w HR

Bez wątpienia branża HR podlega nieustannemu rozwojowi. Wraz ze zmianami na rynku pracy, transformuje również zakres poszukiwanych kompetencji dla specjalistów od human resources. Podstawowe elementy pozostają jednak niezmienne.Wydaje się, że przyszłością HR jest automatyzacja, nowoczesne kanały(...)

czytaj więcej

09.07.2019Lektura

Agencja doradztwa personalnego vs. agencja pracy? 3 najważniejsze różnice

Agencję doradztwa personalnego z agencją pracy łączy przede wszystkim fakt, iż pomoc kandydatowi w znalezieniu pracy  jest świadczona zupełnie bezpłatnie przez wyspecjalizowany zespół doradców.  A na czym polega różnica i gdzie lepiej się zgłosić po wsparcie?(...)

czytaj więcej

04.07.2019Lektura

Praca w domu cenniejsza niż dawniej

Obecne pokolenie na rynku pracy to beneficjenci sytuacji, w której kompetentny, lojalny i elastyczny pracownik jest na wagę złota. Przedsiębiorcy prześcigają się więc w metodach mających skłonić pracobiorców to stałego związania się z daną firmą. Jeden(...)

czytaj więcej

01.07.2019Lektura

Czy macierzyństwo przeszkadza w robieniu kariery?

W pewnym momencie osobistej drogi większość kobiet musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Nie tylko w swoim, ale także innych, ponieważ ma to pośredni wpływ na wiele jednostek. Łączyć ze sobą macierzyństwo i karierę,(...)

czytaj więcej

26.06.2019Lektura

Jak dbać o komunikację w firmie?

Od prawidłowego przebiegu informacji zależy wiele składowych funkcjonowania przedsiębiorstwa. To też jeden z tych elementów, który nie jest zależny wyłącznie od sztywnych wytycznych i schematów, ale również od wzajemnej współpracy poszczególnych grup i zespołów. Zobrazuj to(...)

czytaj więcej

12.06.2019Lektura

Agencja doradztwa personalnego - nieoceniona pomoc na trudnym rynku pracy

Jeszcze do niedawna największe szanse na skuteczne znalezienie zatrudnienia upatrywaliśmy w CV, które kandydaci osobiście zanosili do interesujących ich miejsc pracy. Internet nie miał jeszcze takiej mocy, a liczba kandydatów na jedno stanowisko była o wiele(...)

czytaj więcej

06.06.2019Lektura

Postaw na siebie w Wielkiej Brytanii

Wysokie zarobki, komunikacja w najważniejszym języku świata, niesamowita kultura i urocza architektura wiejska. Wszystko to przy filiżance pysznej herbaty, której spożywanie jest tożsame z prawdziwą celebracją. Wielka Brytania to idealny wybór na kierunek zarobkowy. Zarówno na(...)

czytaj więcej

05.06.2019Lektura

Analiza potrzeb szkoleniowych. Jak na nich nie stracić?

Wysyłanie pracownika na szkolenie, dla samego faktu odnotowania jego uczestnictwa w danym kursie, to nic innego, jak strata pieniędzy. Każdy tego typu proces winno się poprzedzić analizą potrzeb szkoleniowych w odniesieniu do konkretnych działów i jednostek.(...)

czytaj więcej

28.05.2019

Konferencja Lean Management

LSJ HR Group jest Partnerem II Konferencji Lean Management 2019, która odbędzie się 04.06.2019 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 128). Nasi eksperci - Katarzyna Opiekulska, Karolina Klucznik i Marcin Borowski -(...)

czytaj więcej

27.05.2019

#HRSzczecin 2019 za nami!

206 uczestniczek i uczestników, 12 prelegentów i panelistów, 9 bardzo ciekawych tematów, to trzecia edycja konferencji #HRSzczecin, która odbyła się 21 maja w Hotelu Radisson Blu. Wydarzenie, jak zwykle przyciągnęło zarówno specjalistów od HR-u, jak również(...)

czytaj więcej

10.05.2019Szkolenie

Wyjątkowa konferencja w Szczecinie, czyli #HRSzczecin 2019

To wydarzenie dedykowane jest nie tylko HR-owcom, ale także właścicielom firm, menadżerom, wszystkim tym, którzy zarządzają zespołami. #HRSzczecin to jak zwykle potężna dawka merytorycznej wiedzy. Co jest trendem, a co tylko chwilową modą? Jak poruszać się(...)

czytaj więcej

23.04.2019Lektura

Weź udział w #HRSzczecin

Jeśli jesteś szefem, właścicielem firmy, HR-owcem, szkoleniowcem, coachem lub po prostu interesujesz się tematyką personalną nie możesz przegapić trzeciej już edycji #HRSzczecin, jedynej konferencji na Pomorzu Zachodnim poświęconej zagadnieniom kapitału ludzkiego, która odbędzie się 21 maja(...)

czytaj więcej

23.04.2019Lektura

5 rzeczy, które powinieneś zrobić, aby znaleźć lepszą pracę

Wydawać się może, że znalezienie pracy przy obecnej sytuacji gospodarczej, to łatwizna. Nie zawsze jednak liczba ofert pracy na portalach ogłoszeniowych, przekłada się na liczbę propozycji, które otrzymuje kandydat. Wspólnie sprawdzimy, co może powodować, że nie(...)

czytaj więcej

14.02.2019Lektura

Wynagrodzenia w 2019 roku nadal w górę

Kilkucyfrowe podwyżki to może jeszcze nie standard, ale już na pewno coraz częstszy trend przy omawianiu warunków w kluczowych branżach na rynku pracy. Jak powinno to wyglądać w trwającym roku i gdzie szukać najbardziej intratnych ofert?(...)

czytaj więcej

31.01.2019Lektura

Twój zespół świadczy o tobie!

Idealnie wykreowany rekruter posiada wysokie kompetencje, a także dobrą intuicję, naturalną empatię i wzorcowe doświadczenie. Jak w innym przypadku być pewnym, że spośród wielu kandydatów do pracy wybierze właśnie tę jednostkę, która najlepiej odnajdzie się w(...)

czytaj więcej

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie