Lektury

Agencja doradztwa personalnego - nieoceniona pomoc na trudnym rynku pracy

Jeszcze do niedawna największe szanse na skuteczne znalezienie zatrudnienia upatrywaliśmy w CV, które kandydaci osobiście zanosili do interesujących ich miejsc pracy. Internet nie miał jeszcze takiej mocy, a liczba kandydatów na jedno stanowisko była o wiele bardziej przytłaczająca. Dziś na te wspomnienia pozostaje nam się jedynie uśmiechnąć.

Obecnie proces rekrutacji to bardzo rozbudowane narzędzie z wieloma możliwościami na osiągnięcie zamierzonego celu. Kandydaci do pracy m.in. korzystają z dedykowanych hasztagów, biorą udział w assessment center, a także otrzymują audiowizualne, spersonalizowane propozycje. Niskie bezrobocie i niewielka liczba kompetentnych, zdecydowanych na zmiany lub bezrobotnych kandydatów, powodują, iż rekruterzy muszą włożyć wiele wysiłku w to, aby skutecznie wywiązać się ze swojej zawodowej roli. Bezpośrednio łączy się to również z coraz to wymyślniejszymi sposobami na zachęcenie danego pracobiorcy do skorzystania z konkretnej oferty. Dlaczego więc warto zaufać pracownikowi agencji doradztwa personalnego i w jaki sposób ułatwia to nasze poruszanie się po rynku pracy?

- Przede wszystkim to duża oszczędność czasu. Firmy specjalizujące się w poszukiwaniu pracowników posiadają duże bazy kandydatów na różne stanowiska, co często skutkuje tym, że od razu możemy zaproponować kilka osób na poszukiwane stanowisko. Czasem proces rekrutacji dzięki temu trwa kilka dni, bo pracodawca spotyka się z zaproponowanymi kandydatami, wybiera najlepszego wśród nich, składa ofertę i na tym kończy się cała kwestia. Nasz rekord to 2 dni od momentu złożenia zapytania do podpisania umowy. W kontrze możemy sobie wyobrazić, że zanim pracodawca doda ogłoszenie, poczeka na reakcje rynku, przejrzy cv, a także znajdzie czas i spotka się z wszystkimi interesującymi ludźmi, to miną tygodnie – informuje Marta Cichecka, project manager LSJ HR Group.

Zlecenie dobrej firmie zewnętrznej całego procesu rekrutacyjnego nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale skutkuje tym, iż wnioskodawcy otrzymują propozycje kandydatów do pracy po profesjonalnie przeprowadzonej analizie potrzeb. Nierozerwalnie łączy się to ze szczegółowo zarządzonym procesem rekrutacyjnym, w którym z założenia winno się spełnić wiele wskazanych wcześniej wytycznych. To znacznie neutralizuje ryzyko, że kandydat, z którym będziemy przeprowadzać rozmowę i tym samym angażować czas i energię, będzie kompletnie odbiegał od naszej wizji osoby, która jest wymagana na dane stanowisko.

- Opieką obejmujemy nie tylko pracodawców, ale i kandydatów. Zupełnie bezpłatnie przedstawiamy szczegóły konkretnych ofert, podpowiadamy, jak się przygotować do rozmowy z potencjalnym pracodawcą oraz weryfikujemy znajomość języka obcego. Wszystko po to, aby dana osoba, jak najlepiej mogła wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej u naszego klienta i ostatecznie podjąć nowe zatrudnienie. Jako agencja, współpracujemy z większością firm z regionu, dlatego kandydat zgłaszający się do nas ma możliwość zapoznać się z wieloma ofertami pracy, które wpisują się w jego oczekiwania – dodaje Joanna Korpowska, rekruter LSJ HR Group.

 

Pełna wersja artykułu dostępna jest w wydaniu online magazynu Prestiż: http://prestizszczecin.pl/sites/default/files/magazyn-pdf/prestiz_czerwiec19_prv.pdf

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie