Lektury

Firma na drodze do sukcesu

Strategia, czyli przemyślany plan działania, dzięki któremu firma będzie się rozwijać, określenie długofalowych celów organizacji, sposobów ich osiągnięcia, a także kształtowania relacji przedsiębiorstwa z otoczeniem, daje poczucie, że jesteśmy na właściwej drodze do sukcesu.

Niestety, choć w dużych organizacjach strategia jest bazą podejmowanych działań, to w mikro, małych, a czasem i średnich firmach nadal działa się impulsywnie. Skutki braku strategii mogą być tymczasem dotkliwe w skutkach: od błędnych decyzji lub działań, przez chaos wewnątrz i na zewnątrz organizacji, działanie według przyzwyczajeń i schematów, brak motywacji i spójności, po niskie zaangażowanie zespołu i stres związany z gorszymi czasami w firmie.

Z pomocą przychodzą konsultanci LSJ HR Group, którzy wspierają firmy w rozwoju, oferując usługi doradcze i szkoleniowe. Korzystający ze wsparcia przedsiębiorcy, poza wzmacnianiem kompetencji swoich pracowników, coraz częściej pod okiem doświadczonych ekspertów-praktyków opracowują kluczowe dla firmy podstawy: misję, wizję i cele strategiczne.

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw propozycja skorzystania ze wsparcia jest o tyle ciekawa, że inwestycja w te kluczowe dla organizacji narzędzia może zostać zrealizowana przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Usługi rozwojowe - doradcze i szkoleniowe, mają szansę na refundację w wysokości nawet 80%.

Dla tych, którzy przymierzają się do zarządzania strategicznego w różnych obszarach funkcjonowania firmy, przygotowaliśmy bezpłatny ebook pt. „Z myślą o przyszłości, czyli rola strategii w organizacji”. Do podzielenia się wiedzą zaprosiliśmy zarówno ekspertów współpracujących z LSJ, jak i wykładowców Wyższej Szkoły Bankowej.

Publikacja dostępna jest tu: EBOOK.  

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

Foto: Designed by Freepik

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie