Lektury

Osiemnastka LSJ

W 2002 roku Katarzyna Opiekulska-Sozańska i Ireneusz Sozański rozpoczęli zawodową podróż pod szyldem LSJ HR Group. Po 18 latach pracy ich firma jest najskuteczniejszą agencją doradztwa personalnego na Pomorzu Zachodnim.  

LSJ (Londyńskie Szkoły Językowe) był to początkowo biznes, który ułatwiał Polakom połączenie pracy i nauki języka w Wielkiej Brytanii. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej rodacy jeszcze chętniej poszukiwali pracy na Wyspach. Sytuacja ta pozwoliła właścicielom na przeniesienie biznesu do kraju, a następnie rozwinięcie skrzydeł i rozpoczęcie starań o miano lidera rynku usług HR na Pomorzu Zachodnim.   

LSJ nieprzerwanie wspiera pracodawców w znalezieniu właściwych ludzi na właściwe stanowiska. Procesy rekrutacyjne prowadzi 14 rekruterów, których wzmacniają zespoły: administracyjny, księgowy, kadrowy, doradczy oraz marketingowy. Firmę tworzy łącznie 39 osób. Skuteczność i elastyczność świadczonych usług powoduje, że LSJ utrzymuje wieloletnie, szczere i przyjazne relacje z klientami.   

W roku 2008 oferta LSJ wzbogaciła się o szkolenia dla Polaków pracujących na budowach w Norwegii i potrzebujących konkretnych, specjalistycznych uprawnień. Szybko okazało się, że i na tym polu można odnieść sukces. Do dziś około 6000 osób ukończyło kurs na montera rusztowań  „Paragraf 17” w LSJ.  

Ewoluował też cały dział usług rozwojowych. Aktualnie agencja oferuje kompleksowe wsparcie firm i ich pracowników we wszystkich obszarach związanych z budowaniem i rozwijaniem silnego, skutecznego przedsiębiorstwa. Doradza i szkoli strategicznie oraz operacyjnie, na każdym poziomie organizacji. Doradcy LSJ to kadra zarządzająca największych firm z regionu. Poprawiają jakość komunikacji w zespole i pomiędzy zespołami, wzmacniają umiejętności przywódcze liderów, wdrażają kulturę przekazywania feedbacku, budują lub zmieniają strategię organizacji we wszystkich obszarach, czy też rozwijają kompetencje językowe, informatyczne i inne pracowników zachodniopomorskich firm. W ciągu zaledwie trzech ostatnich lat (2017-2019) trenerzy z LSJ przeprowadzili łącznie 6998 godzin konsultacji i szkoleń!

Dzięki znakomitemu zespołowi projektowemu oraz certyfikatowi Polskiej Izby Firm Szkoleniowych SUS 2.0 klienci LSJ z sektora MMŚP mogą liczyć na dofinansowanie usług rozwojowych z Unii Europejskiej w wysokości 50-80%. Na każdego pracownika firma może otrzymać nawet 18 000 zł refundacji, w związku z czym popularność doradztwa i szkoleń znacznie wzrosła w ostatnim czasie.  

W 2017 oferta agencji poszerzyła się o usługi pracy tymczasowej i zatrudnienia cudzoziemców. Dzięki temu pracodawcy współpracujący z LSJ mogą szybko i stosownie do potrzeb powiększać lub zmniejszać liczbę pracowników realizujących prace na produkcji czy w magazynie. Wśród osób delegowanych do pracy u klientów LSJ są Polacy i cudzoziemcy. W przypadku tych drugich po stronie agencji jest cała zawiła procedura legalizacji, co jest dużym ułatwieniem dla pracodawców. Jak pokazują dane z lat 2017-2019 rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością – 4715 osób zostało delegowanych przez LSJ do pracy u klientów, a niemal połowa z nich to cudzoziemcy.

W roku 2020 LSJ zaczęło też realizować usługi kadrowo-płacowe. Wspiera klientów w dopełnieniu wszystkich obowiązków związanych z funkcjonowaniem pracowników, w tym m.in.: przygotowywaniu, rozliczaniu i archiwizowaniu umów o pracę i umów cywilnoprawnych, rozliczaniu urlopów, obsłudze rozliczeń ZUS, etc. Firma ruszyła także na podbój województwa lubuskiego. Otwarte latem biuro w Gorzowie Wielkopolskim odwiedzają już kandydaci i pracodawcy.  

Minione 18 lat było pasmem wielu wyzwań i koniecznością dostosowywania się do potrzeb rynku. Przyniosło również kilka okazji do świętowania małych i większych sukcesów. Tym zaś, co pozostało niezmienne od 2002 roku jest pasja do ludzi, HR i biznesu, którą widać zarówno u założycieli, jak i wszystkich członków zespołu. Przed nimi kolejne lata wspierania przedsiębiorców w rożnych obszarach HR. 

 

 

Artykuł został opublikowany w magazynie Prestiż nr 6 (139), październik '20.

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie