Lektury

4 obszary rozwoju organizacji

Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorca powinien zdecydować się na skorzystanie ze wsparcia zewnętrznego konsultanta biznesowego. Wszystkie one jednak mają jeden wspólny mianownik: chęć rozwoju organizacji!

Nasza firma współpracuje z firmami z regionu, oferując im konsultacje praktyków biznesu i doradców, będących ekspertami w danej dziedzinie. Potencjał tych osób jest nieocenionym wsparciem dla pracodawców i pracowników w sytuacjach, kiedy organizacja chce przeć do przodu, ale z różnych przyczyn trafia na dość wyboistą drogę. Jakie więc obszary są najczęstszym tematem konsultacji?

1. Skuteczny i wydajny zespół

Do stworzenia skutecznego zespołu nie wystarczy grupa osób. Osoby te muszą wzajemnie się rozumieć oraz razem dążyć do wspólnie wyznaczonego celu. Przy wsparciu doradców pracodawca ustala zasady współpracy, zaczyna lepiej komunikować się z zespołem, w sposób prawidłowy i efektywny przekazuje feedback, a w efekcie zespół zaczyna osiągać lepsze rezultaty.    

2. Strategiczne zarządzanie

Przedsiębiorcy powinni mieć opracowane kluczowe dla firmy podstawy: misję, wizję i cele strategiczne. Przemyślany plan działania, dzięki któremu organizacja będzie się rozwijać, określenie długofalowych celów organizacji, sposobów ich osiągnięcia, a także kształtowania relacji przedsiębiorstwa z otoczeniem, da zarówno pracodawcy, jak i pracownikom poczucie, że są na właściwej drodze do sukcesu.  

Osoby, którzy przymierzają się do wdrożenia zarządzania strategicznego w różnych obszarach funkcjonowania firmy, zachęcamy do lektury bezpłatnego ebooka pt. „Z myślą o przyszłości, czyli rola strategii w organizacji”. Publikacja dostępna jest tu: EBOOK

3. Optymalizacja procesów

O tym, jak ważny dla przedsiębiorstwa jest zysk, nie trzeba specjalnie przypominać. Natomiast warto podkreślić, że równie istotne w biznesie jest zadbanie o wydajność, efektywność i elastyczność procesów realizowanych w organizacji. Ich zoptymalizowanie pod okiem znakomitych praktyków przynosi same korzyści. Wzrasta zadowolenie klientów, partnerów biznesowych, ale też zarządu i pracowników.

4. Umiejętności przywódcze

Zarządzanie firmą lub jednym z jej działów wymaga najczęściej połączenia tzw. kompetencji „twardych” z kompetencjami „miękkimi”. W sprawnie działającym przedsiębiorstwie równie ważne jest bowiem zarządzanie procesami, co umiejętność zarządzania ludźmi. Dlatego doradcy z LSJ  pracują z kadrą menedżerską nad wzmocnieniem obu rodzajów kompetencji.

 

Każdy z powyższych aspektów może się stać przedmiotem usługi rozwojowej szytej na miarę. Co więcej, firmy z sektora MMŚP mają szansę na dofinansowanie w wysokości do 80% jej kosztu. Eksperci z LSJ udzielają pełnej informacji na temat możliwości refundacji. Pomagają też w całej procedurze.  

Wartym podkreślenia jest także fakt, że LSJ HR Group jest dla klientów nie tylko podwykonawcą, ale przede wszystkim partnerem. Wsparcia udziela w każdym obszarze szeroko pojętego HR: od rekrutacji stałych, przez pracę tymczasową i zatrudnienie obcokrajowców, po obsługę kadrowo-płacową. 

 

KONTAKT DO NASZEGO DORADCY
Joanna Siemiątkowska
Koordynator projektów doradczo-szkoleniowych
Tel.: +48 510 034 350
E-mail: j.siemiatkowska@lsj.pl
E-mail: szkolenia@lsj.pl

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie