Lektury

Jak zredukować koszty zatrudnienia, a jednocześnie wesprzeć zespół?

Pracownicy tymczasowi mogą stanowić nieocenione wsparcie dla stałego zespołu w okresie wzmożonej aktywności firmy. Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele - tym więcej, im bardziej doświadczonej i nowoczesnej agencji pracy zaufamy.

Usługa pracy tymczasowej umożliwia dynamiczne reagowanie na zmieniające się potrzeby kadrowe. W firmach, w których mamy do czynienia z sezonowością i pracą na projektach, niezwykle ważna jest możliwość szybkiego pozyskania pracownika, a następnie płynnej redukcji. To znacznie niweluje koszty, m.in. związane z rekrutacją, obsługą kadrowo–płacową i administracyjną. Zmniejsza też ryzyko związane z zatrudnieniem i zwolnieniem pracownika etatowego.  

- Wyeliminowanie części kosztów związanych z rekrutacją pracowników nie jest jedyną korzyścią dla pracodawców – wskazuje Katarzyna Opiekulska-Sozańska, dyrektor LSJ HR Group. – Przedsiębiorcy zyskują także znaczne uproszczenie procesu planowania kosztów zatrudnienia, gdyż model rozliczeniowy zakłada płatność jedynie za przepracowane godziny.

Doświadczona agencja pracy bierze na siebie również aspekt zatrudnienia i legalizacji pracy cudzoziemców. Dla LSJ, agencji zatrudniającej ponad 1000 obcokrajowców, codziennością są procedury związane z przygotowaniem zezwolenia na pobyt czasowy i pracę, karty stałego pobytu czy oświadczenia o powierzeniu pracy.  

- To, co wyróżnia LSJ od innych agencji na rynku, to nie tylko 18-letnie doświadczenie – podkreśla Opiekulska-Sozańska. – Stawiamy na kompetentny zespół, obeznany w procedurach i nadążający za dynamiką zmian w polskim prawodawstwie. Nasi rekruterzy i pracownicy administracyjni porozumiewają się w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim, co sprawia, że kontakt z każdym kandydatem jest znacznie ułatwiony.  

Doświadczony i kompetentny zespół to ważny argument. Jednakże jest jeszcze coś, co świadczy na korzyść LSJ.  

- Od kilku lat agencja wprowadza szereg usprawnień, które ułatwiając zespołowi pracę, podnoszą jakość usług. Wśród dobrze funkcjonujących rozwiązań są między innymi automatyczne zaczytywanie czasu pracy, elektroniczne ankiety i chatbot, czyli wirtualny asystent pracownika tymczasowego – mówi Marcin Borowski, ekspert ds. rynku pracy w LSJ. – A już w najbliższym czasie wprowadzone zostaną elektroniczne akta osobowe oraz aplikacja do legalizacji pracy obcokrajowców. 

 

Pełna wersja artykułu dostępna jest w marcowym wydaniu bezpłatnego magazynu Prestiż Biznes i Inwestycje: CZYTAJ.

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie