Lektury

Jak w LSJ obchodzimy urodziny

Świętowanie urodzin, ślubów, narodzin dziecka to w LSJ HR Group ważna część wspólnego czasu pracy. Nasi pracownicy chcą być ze sobą i wspólnie celebrować doniosłe momenty w życiu koleżanek i kolegów. A jak to wygląda w praktyce?

Każda ważna dla członków naszego zespołu okazja staje się istotnym punktem w czasie pracy pozostałych pracowników. Dlatego od lat w oddolnych inicjatywach celebrujemy urodziny, jubileusze, zawieranie związków małżeńskich, narodziny LSJ-owych dzieci.

Jubilaci zawsze otrzymują od zespołu spersonalizowaną kartę z życzeniami. Dodatkowo zespół odśpiewuje „Sto lat!”, wspólnie spędza kilka chwil przy małym, słodkim co nieco, a sam jubilat może zakończyć dzień pracy 3 godziny wcześniej. Przy huczniejszych okazjach, jak ślub, czy narodziny dziecka, do życzeń dołączają prezenty – również zindywidualizowane pod kątem preferencji obdarowywanego. 

Ważny jest także fakt, że do celebrowania najważniejszych momentów w życiu pracowników przyłączają się właściciele agencji. Świeżo upieczeni małżonkowie lub rodzice nowonarodzonych dzieci otrzymują od Zarządu spersonalizowane upominki.

Dlaczego jest to dla ważne dla pracowników?

Wspólne celebrowanie ważnych momentów w życiu prywatnym i zawodowym powoduje, że jeszcze bardziej niż na co dzień, czujemy się „rodziną” i rośnie nasze zaangażowanie. Śmiech, dobre słowo, wspólna kawa z ciasteczkiem stają się namacalnym dowodem dobrej atmosfery i tego, że chcemy ze sobą spędzać czas.

A z punktu widzenia pracodawcy? Dlaczego warto celebrować takie okazje?

Powodów jest kilka, a każdy z nich równie ważny z punktu widzenia budowania zespołu. Zacznijmy od tego, że tworzenie przyjaznej i życzliwej atmosfery w pracy sprzyja kształtowaniu kreatywnego środowiska pracy. Dodatkowo zyskujemy okazję do integracji i budowania wartościowych relacji pomiędzy współpracownikami.

Również z punktu widzenia budowania marki pracodawcy świętowanie ważnych dla pracowników momentów w ich życiu, pokazuje reszcie zespołu oraz potencjalnym kandydatom do pracy, że ludzie są ważni, a w zasadzie najważniejsi.

Last but not least, warto pamiętać także o tym, że celebrowanie urodzin i innych okazji pokazuje kulturę organizacyjną opartą na wartościach takich jak lojalność, relacje międzyludzkie, czy przyjazna atmosfera pracy.

 

Nie pozostaje nam nic innego,  jak zachęcić Was do wspólnego celebrowania urodzin, ślubów, narodzin dziecka, czy jubileuszy. Korzyści jest tak wiele, że nie sposób ich nie dostrzec :)

 

 

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie