Lektury

Jesteśmy w Kompendium HR od Pracuj.pl

W tegorocznej edycji Kompendium HR, którą przygotowuje Pracuj.pl pojawił się artykuł od LSJ HR Group na temat zarządzania kadrami w zmiennej rzeczywistości. Podkreślamy w nim, że akualnie przedsiębiorcy nie mogą sobie pozwolić na bierność wobec intensywnych zmian, jakie zachodzą w otoczeniu, a szybkość reakcji często decyduje o finansowej efektywności prowadzonych przedsięwzięć.

Z 19-letniego doświadczenia specjalistów naszej agencji wynika, że do tej części procesów, w której niezbędny jest stały, uzbrojony w określone i specjalistyczne kompetencje zespół, firma powinna zatrudnić jak najlepszych, niemal idealnie pasujących do organizacji pracowników. W zmiennych lub niepewnych warunkach warto więc rozważyć zlecenie rekrutacji partnerom, którzy wyszukają, sprawdzą pod kątem merytorycznym i dopasują osobowościowo do kultury organizacyjnej kandydatów na podstawie wcześniej określonych kryteriów. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tą opcją jest gwarancja, którą otrzymuje pracodawca na zrekrutowanego pracownika.

Co w przypadku procesów, których natężenie jest zmienne, zależne od sezonowości, cyklów produkcyjnych, natężenia świadczonych usług? Tutaj dobrym rozwiązaniem będzie zatrudnienie pracowników tymczasowych. Praca tymczasowa idealnie wpisuje się w potrzeby biznesu w czasach dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki temu rozwiązaniu pracodawca może szybko zasilić swój zespół osobami, które wykonają uzgodnione zadania w określonym czasie. Wyspecjalizowana agencja jest w stanie znaleźć i zatrudnić dla klienta zarówno pracownika produkcji, magazyniera, spawacza czy pracownika administracyjnego. Co istotne, w ten sposób pracodawca może też bezpiecznie i bez konieczności zmagania się z biurokracją, zasilić zespół pracownikami spoza UE, np. zza wschodniej granicy.

A jaka jest rola lidera w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości? Lider autentyczny, angażujący i wzbudzający zaufanie jest na wagę złota. Idealnie więc, jeśli poza niezbędnymi twardymi kompetencjami, będzie miał dobrze rozwinięte kompetencje miękkie. Skuteczne wzmocnienie tychże kompetencji jest możliwe i coraz częściej praktykowane! Klienci LSJ HR Group korzystają z dwóch opcji: programów indywidulanych lub dedykowanych szkoleń doskonalących postawy liderskie.


Więcej na temat rozwiązań wspierających pracodawców w elastycznym zarządzaniu kadrami przeczytacie w Kompendium HR, które możecie pobrać bezpłatnie ze strony https://wyzwaniahr.pracuj.pl/kompendium-hr/edycja-2021/.

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie