Lektury

Walczymy razem! Rozpędzamy wielką machinę pomocy dla Ukrainy

Najpierw był szok, bo stało się to, czego nie spodziewaliśmy się w najgorszych koszmarach. Potem był strach, bo nie wiedzieliśmy co dzieje się z naszymi bliskimi i współpracownikami. Teraz jesteśmy na etapie wielkiej determinacji, by pomóc jak największej ilości ludzi, którzy przyjadą do naszego regionu szukać pomocy. Gorące serca mieszkańców naszego miasta i wielka solidarność imponuje, daje nadzieję i napędza nas do dalszego pomagania. LSJ HR Group wraz z Fundacją Talent & Kariera, z którą ściśle współpracuje solidaryzują się z Ukrainą! Jesteśmy z Wami całym sercem!

Czwartek zmienił życie wszystkich mieszkańców Ukrainy – Ci, którzy byli w swojej ojczyźnie musieli szybko zdecydować o ewakuacji lub pozostaniu na miejscu. Ci, którzy byli w Szczecinie decydowali o powrocie do kraju lub o tym, by jak najszybciej zaangażować się w pomoc swojej ojczyźnie walczącej. Jako firma zatrudniająca setki osób z Ukrainy nie mogliśmy stać z założonymi rękoma i czekać na rozwój sytuacji – postanowiliśmy działać. Wielki odzew z jakim się spotkaliśmy porwał nasze serca do góry! Obywatele Ukrainy to nie tylko nasi współpracownicy i pracownicy. To nasi przyjaciele, nasi bliscy. Potrzebują oni naszego wsparcia i musimy być w tej chwili próby solidarni.

Biuro naszej firmy zamieniło się w wielkie centrum pomocy dla Ukrainy. Od soboty 26.02.2022 r. gromadzimy dary dla osób, które dotrą na Pomorze Zachodnie, ale i dla tych, którzy walczą o wolność swojego kraju. W tym miejscu apelujemy, by pomoc była możliwie dobrze skoordynowana – na ten moment nie potrzeba już tak dużej ilości ubrań.

Potrzebne są jeszcze:

 • opatrunki, bandaże, środki odkażające, opaski uciskowe 
 • środki przeciwbólowe (paracetamol, ibuprofen, nurofen) 
 • zestawy do kroplówek, wenflony 
 • żywność (artykuły suche, konserwy, słoiczki dla dzieci itp.) z długim terminem ważności 
 • mleko modyfikowane i butelki dla niemowląt 
 • artykuły higieniczne i kosmetyki (w tym mydło, szampony, pieluchy, podpaski, pasta do zębów, mokre chusteczki) 
 • ciepłe śpiwory, koce, karimaty, koce termiczne 
 • bielizna termiczna – wszystkie rozmiary 
 • odzież wojskowa  
 • skarpety trekkingowe (rozm. 38-46) 
 • buty trekkingowe (rozm. 38-46) 
 • czapki i kominiarki dla dorosłych 
 • świece, baterie, latarki 
 • kartony i mocne torby, w które moglibyśmy zapakować posegregowane rzeczy i je bezpiecznie przetransportować.
 • Trudna sytuacja w Kijowie oraz miastach, gdzie prowadzone są walki powoduje, że niezbędne będzie bieżące zaopatrywanie walczących w suchy prowiant oraz lekarstwa i opatrunki, stąd chcemy skupić się na tych najważniejszych rzeczach. Zgłaszają się do nas wolontariusze, którzy pragną pomagać tutaj na miejscu, ale są gotowi także wyjechać na granicę. Jesteśmy również dumni z naszych pracowników, wolontariuszy Fundacji Talent & Kariera, którzy wykazują ogromne zaangażowanie – widzą naszą solidarność i odwzajemniają się tym samym. Biorą udział w manifestacjach, wspierają nas w komunikacji z osobami z Ukrainy. To prawdziwi bohaterowie!

Jakie są kolejne plany? LSJ HR Group zamierza zaangażować się w kolejne zbiórki darów. Planujemy też inne, wspierające inicjatywy. Będziemy również aktywnie brać udział w pomocy przygotowywanej przez miasto Szczecin. Zgłaszają się do nas przedsiębiorcy, którzy chcą pomóc, a wiedzą, że razem zrobimy jeszcze więcej dobrych rzeczy!

Pomoc pieniężną, którą w całości przeznaczymy na działania pomocowe dla obywateli Ukrainy można kierować na konto naszej fundacji:

FUNDACJA TALENT & KARIERA  
ul. Celna 1, 70-644 Szczecin 
PL79 1910 1048 2793 0001 3441 0001 
SWIFT: WBKPPLPPXXX  

koniecznie z opisem przelewu: Darowizna "POMOC DLA UKRAINY DOTKNIĘTEJ WOJNĄ". 

Kontakt do osoby koordynującej współpracę z biznesem:

Maria Skowrońska, tel. +48 508 144 900, mail: mskowronska@lsj.pl

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie