Wydarzenie

ChatBot rekrutacyjny w dziale Rekrutacji Tymczasowej LSJ - nowy wymiar rekrutacji

ChatBot rekrutacyjny jest innowacyjnym rozwiązaniem, które właśnie dzisiaj zostało wdrożone dla kandydatów naszej Agencji Pracy Tymczasowej spoza granic Polski. To ogromny krok w stronę zarówno automatyzacji działań, jak również – ułatwienia obcokrajowcom możliwości kontaktu: wirtualny asystent rekrutacji posługuje się językiem ukraińskim i polskim.

W LSJ wierzymy w nowoczesne rozwiązania rekrutacyjne, dlatego też oprócz wdrożonego już chatbota dla pracowników Agencji Pracy Tymczasowej, gdzie m.in. mogą pobierać paski wynagrodzeń, czy dowiadywać się o wymiarze swojego urlopu, wprowadziliśmy kolejne narzędzie: ChatBot będący Wirtualnym Asystentem Rekrutacji.

Oznacza to dla naszych Kandydatów, że mogą skontaktować się z naszą Agencją w wymiarze 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, z jakiegokolwiek miejsca i z wielu komunikatorów (Messenger, Viber, Telegram lub przez www). Wirtualny Asystent Rekrutacji przeprowadza Kandydatów przez podstawową ścieżkę – odpowiada na pytania dotyczące rekrutacji, przedstawia oferty pracy, umawia na spotkanie z rekruterami, ale pozwala też złożyć aplikację na konkretne stanowisko, bądź do naszej bazy.

Dodatkową wartością są dokumenty, które Kandydaci mogą pobrać, aby nie musieć pobierać ich ze stron urzędów. Pomaga to w sprawniejszym ukończeniu procesu legalizacji pracy.

Narzędzie cały czas będzie rozwijane – na ten moment dostępne jest w języku ukraińskim i rosyjskim. Badany jest też poziom i umiejętności reakcji na zapytania po stronie użytkowników, więc rozwój ChatBota jest jego stałym elementem. Wirtualny Asystent Rekrutacji dostępny jest na stronie: www.pracawszczecinie.pl oraz za pośrednictwem komunikatorów dostępnych dla użytkowników: Messenger, Viber i Telegram. 

 

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie