Wydarzenie

Szczecińskie Spotkania HR-owe po raz 4!

Szczecińskie Spotkania HR-owe po raz 4-ty staną się miejscem do szerokiej dyskusji zespołów z branży szeroko pojętego HR i biznesu - tym razem głównie w temacie różnic kulturowych, ale też działań, które z różnicami są związane. Będziemy mówić i dyskutować m.in. o szkoleniach w tym zakresie, legalizacji zatrudnienia i wyzwaniach rynku BPO, który nierozerwalnie związany jest z wielokulturowością. Co dla Państwa przygotowaliśmy? 

 

Już 29 listopada spotkamy się po raz czwarty, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniami w obszarach związanych z Human Resources. Różnice kulturowe to temat, który bywa złym snem pracodawców - jak pogodzić zespoły, jak znaleźć wspólny cel dla różnych stylów pracy, życia i myślenia o biznesie? Ten zły sen przekuwany jest w wielu firmach w piękną współpracę opierającą się na zrozumieniu i tolerancji. Aby jednak do tego doszło, trzeba wziąć pod uwagę szkolenia i rozwój. Co dobrego możemy wynieść z innych kultur - jakie czekają nas wyzwania, ale jakie możemy wynieść z tego korzyści jako biznesy i zapewnić pracownikom dobre miejsca do pracy i tym samym - uzupełnić ich work-life balance. Ten szeroki temat postara się przybliżyć p. Małgorzata Kochel, Starszy HR Business Partner w firmie Radiometer Solutions. 
Zaprezentujemy Państwu ważny dla nas wynik raportu z przeprowadzonego przez nas badania: "Szkolenia i Rozwój" - stan firm z szczecińskiego obszaru metropolitalnego". Wskażemy, jak firmy zapatrują się na rozwój i doszkalanie pracowników w dobie nadchodzącego, być może, kryzysowego roku. 
Poruszymy też ważną kwestię - wyzwania branży BPO, która w Szczecinie, nieustannie się rozwija, a mierzy się z wieloma wyzwaniami - m.in. kulturowymi. Jak sobie z nimi radzi po pandemii, po wybuchu wojny w Ukrainie i jakie są projekcje rozwoju w 2023 roku - o tym opowie p. Marek Kubik, Prezes Zarządzu Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. 
Również w kontekście szans i zagrożeń podyskutujemy o prawnych aspektach zatrudniania i legalizacji pracy cudzoziemców, co będzie doskonałym uzupełnieniem szerokiego kontekstu kulturowego. Do panelu dyskusyjnego "Prawne aspekty zatrudniania i legalizacji pracy cudzoziemców – szanse czy zagrożenia dla organizacji?" zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie legalizacji, kadr i płac oraz przedstawicieli władz wojewódzkich. 

Zapraszamy serdecznie! 

Miejsce: Radisson Blu Hotel, Pl. Rodła 10, Szczecin, piętro I, sala Mickiewicz

Data: 29.11.2022 r., godz. 16:00. 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji prosimy o kontakt mailowy: konferencja@lsj.pl - liczba miejsc jest ograniczona!  

Agenda spotkania: 

16.00 – 16.10 Powitanie gości
Wystąpienie Katarzyny Opiekulskiej – Sozańskiej, Dyrektor Zarządzającej LSJ HR Group

16.10 – 16.40 Jeden biznes, różne kultury – jak pogodzić interesy różnych nacji w organizacji i jak zarządzać zmianą w kulturze firmy? Małgorzata Kochel, Starszy HR Business Partner, Radiometer Solutions Sp. z o. o.

16.40 – 17.10 Wyzwania rynku BPO w Szczecinie, Marek Kubik, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o. o.

17.10 – 17.30 Przerwa kawowa

17.30 – 18.00 „Szkolenia i rozwój” – Raport stanu regionalnych i szczecińskich firm, Paulina Pytlas Business Development Consultant oraz Maria Skowrońska Operations Manager LSJ HR Group

18.00 – 18.45 Prawne aspekty zatrudniania i legalizacji pracy cudzoziemców – szanse czy zagrożenia dla organizacji? - panel dyskusyjny

18.45 – 20.00 Networking

 

grafika z tytulem i data szczecinskie spotkania hr-owe

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie