Lektury

Szkolenia i rozwój - podsumowanie roku 2022

Jak wiecie LSJ to nie tylko skuteczne rekrutacje, ale także skuteczne szkolenia i doradztwo! Żeby nie pozostać gołosłownym, dzisiaj dzielimy się z Wami krótkim podsumowaniem tego, co działo się w 2022 roku w naszym Dziale Projektów Rozwojowych. Jaki był ten rok, jakie tematy szkoleń cieszyły się największym zainteresowaniem?

  • Szkolenia rozwijające kompetencje liderskie - niezmiennie zajmują najwyższy stopień na podium, jeżeli chodzi o liczebność zrealizowanych dni szkoleniowych. Swoich liderów, kierowników w ręce naszych trenerów powierzyły zarówno międzynarodowe korporacje, jak i średnie i mniejsze lokalne biznesy. Wiele z tych procesów wsparte było wykonaniem analizy psychometrycznej oraz indywidualnym mentoringiem. Tak trzymać!
  • Szkolenia dotyczące jakości obsługi i budowania długotrwałych relacji z klientem – widzimy wyraźny trend wzrostowy, jeżeli chodzi o tę tematykę. Biznesy są coraz bardziej świadome, że zdobycie nowego klienta to tylko połowa sukcesu. Na niezwykle konkurencyjnym rynku to często jakość obsługi decyduje o utrzymaniu bądź zaprzestaniu współpracy z daną firmą.
  • Warsztaty strategiczne – z niemałą satysfakcją przyjęliśmy zlecenia poprowadzenia warsztatów strategicznych dla światowych korporacji. Wizja, misja, formułowanie celów, zniesienie “myślenia silosowego”, problem solving - w tych tematach mieliśmy okazję wspierać wielonarodowe działy, jak również międzynarodowy top management.
  • Szkolenia wyjazdowe/integracyjne - po okresie pandemii, mieliśmy przyjemność wzbogacać wyjazdy firmowe wiedzą merytoryczną oraz działaniami teambuildingowymi.
  • Szkolenia otwarte – po dłuższej przerwie wróciliśmy z formułą szkoleń dla szerszej publiczności. “4 Filary sprawnego zarządzania” to, mamy nadzieję, szkolenie, które na dłuższy czas wpisze się w kalendarz szczecińskiego rynku szkoleń otwartych, a możemy obiecać, że będzie ich jeszcze więcej!
  • Badanie satysfakcji pracowników - w mijającym roku realizację badania powierzyły nam ponownie firmy z kapitałem zagranicznym. Z ciekawością wchodzimy w kolejny rok – czy będziemy mieli okazję współpracować w tym zakresie również z firmą z 100% polskiego kapitału?
  • W minionym roku przeprowadziliśmy także badanie sytuacji szkoleniowej wśród firm ze Szczecina i okolic, w wyniku którego powstał udostępniony szerokiej publiczności raport. 100% firm biorących udział w badaniu zadeklarowało, że w 2023 roku zamierza szkolić swoich pracowników, co pozwala nam wysnuć wniosek, że pracy nam nie zabraknie. 


I w końcu - nie można nie wspomnieć o teamie trenerskim LSJ! Nasze szeregi zasilają naprawdę wspaniali trenerzy, konsultanci, praktycy, dzięki którym jesteśmy w stanie zrealizować niemal każdą potrzebę szkoleniową w zakresie rozwoju pracowników i biznesu. W tym miejscu wielki ukłon i podziękowania właśnie dla Nich - za zaangażowanie i profesjonalizm, z jakim realizują projekty dla naszych Klientów. Kochani, bez Was nasz sukces nie byłby możliwy! 

Pozostaje nam życzyć rozwojowego roku, my zaś stale pozostajemy do Państwa dyspozycji!
Zespół LSJ HR Group

Nasz newsletter tworzymy
z myślą o Tobie