19.10.2023Lektury

Gdzie ukryć AI w HR? - 5 sposobów na ułatwienie życia (sobie, pracownikom i kandydatom)

W dynamicznym świecie biznesu, rekrutacja odpowiednich kandydatów staje się niezwykle ważnym elementem sukcesu organizacji. Wraz z postępującą cyfryzacją i rozwojem sztucznej inteligencji, coraz więcej przedsiębiorstw skłania się ku zastosowaniu technologicznych innowacji przede wszystkim w rekrutacji, ale(...)

read more

11.10.2023Lektury

Zawód: Inżynier - królowie życia, czy przyszli bezrobotni?

Inżynierowie od dekad uchodzili za tych, którzy z pracą problemów nie posiadają. Wszystkie inżynierskie specjalizacje charakteryzowały się nie tylko ogromem technicznej wiedzy do nabycia i unikalnymi kompetencjami, ale także łatwością w znalezieniu zatrudnienia, wysokimi wynagrodzeniami i(...)

read more

27.09.2023Lektury

DEADLINE! Czas na wykorzystanie zaległych urlopów

DEADLINE! Czas na wykorzystanie zaległych urlopów Czy wiecie, że wiele osób tak się zatraca w swojej pracy, że nie są świadomi tego, że zaległe urlopy kiedyś trzeba wykorzystać? Chomikowanie dni wolnych to nie jest dobry pomysł.(...)

read more

19.09.2023Szkolenia

SZCZECIŃSKIE SPOTKANIA HR-OWE - VI. EDYCJA PRZED NAMI!

To już VI. edycja Szczecińskich Spotkań HR-owych – cyklicznego wydarzenia organizowanego przez LSJ HR Group. Tegoroczny temat przewodni to HR 4.0 – przyszłość relacji, benefitów i migracji. Omówione zostaną wyzwania, z którymi mierzy i mierzyć się będzie(...)

read more

14.09.2023Lektury

(NIE)UKRAIŃSKI RYNEK PRACY

Polska nie jest już docelowym wyborem dla uchodźców z Ukrainy. Dużo atrakcyjniejsze wydają się być teraz Niemcy, Kanada czy Stany Zjednoczone. Ponadto, 62% obywateli Ukrainy zamierza wrócić do ojczyzny, a 24% szukało zatrudnienia w innych krajach(...)

read more

01.08.2023Lektury

Legalizacja - usługi LSJ dla cudzoziemców

Legalizacja pobytu czy pracy dla cudzoziemców w ramach usług B2C - od dzisiaj (01.08.2023 r.) w LSJ HR Group. Oznacza to, że każda osoba spoza Polski, która potrzebuje wsparcia z wymaganymi do legalnej pracy i pobytu(...)

read more

19.07.2023Lektury

Workation - czy to praca zdalna, czy delegacja?

Workation - nowa forma pracy zdalnej Wraz z rozwojem technologii i postępem w zakresie komunikacji internetowej, tradycyjne modele pracy ulegają zmianie. Jedną z takich nowych form jest workation, które jest połączeniem pracy zdalnej i wakacji. W(...)

read more

29.06.2023Lektury

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową. Jak duże ma znaczenie?

Eksperci twierdzą, że przedstawiciele pokoleń różnią się od siebie ze względu na posiadane cechy osobowe, styl życia, wartości i potrzeby. Przed pracodawcą stawiają inne wyzwania, a oczekiwania pracowników są dziś zgoła inne niż jeszcze kilka lat(...)

read more

22.06.2023Lektury

Cyfryzacja działów kadr. Klucz do efektywnej i mądrej pracy?

Nowe zasady dotyczące przechowywania akt osobowych funkcjonują w Polsce od 1 stycznia 2019 roku. Oznacza to, że już od ponad 4 lat istnieje możliwość cyfryzacji takich dokumentów, a jednak wiele polskich firm nadal z niej nie(...)

read more

07.06.2023Lektury

Rekrutacja w erze nowych trendów: O czym należy zapomnieć, a co stanowi klucz do sukcesu?

W dzisiejszej dynamicznej branży HR, tradycyjne metody rekrutacji zaczynają ustępować miejsca innowacyjnym trendom. Badania wskazują, że pewne praktyki związane z rekrutacją powinny być porzucone, a inne przyjęte, aby przyciągać i zatrzymywać najlepsze talenty. Dowiedzmy się, jakie(...)

read more

25.05.2023Wydarzenie

Szczecin Biznes & HR 2023 - podsumowanie najważniejszego wydarzenia łączącego HR & biznes

Podsumowanie Szczecin Biznes & HR 2023. „Moją ambicją było stworzenie w Szczecinie wydarzenia, którego nie powstydziłaby się Warszawa” - Była moc, była olbrzymia energia, przedsiębiorcy chcą się uczyć, rozwijać i budować synergiczne zespoły. Dużo się od(...)

read more

17.05.2023Lektury

Lider (niemal) doskonały. Zasady współczesnego przywództwa

Dobre przywództwo to jeden z podstawowych czynników sukcesu każdej organizacji. Bez wątpienia, liderzy posiadający kluczowe kompetencje przyszłości i świadomi swojej roli, są w stanie z sukcesem zarządzać zespołem. Takie osoby potrafią odpowiednio motywować pracowników, poprawiać ich(...)

read more

10.05.2023Lektury

Zmiany, ach te zmiany! Kodeks pracy w nowej wersji?

Pamiętacie, że jakiś czas temu opisywaliśmy zmiany w Kodeksie pracy? Mówiliśmy o kwestii umów na okres próbny i czas określony. Dziś spieszymy do Was z kolejną dawką wiedzy na temat tego, co nowego w Ustawie –(...)

read more

26.04.2023Lektury

Badanie satysfakcji pracowników. Jak to robi LSJ?

Zarządzanie zasobami ludzkimi jest złożonym procesem, obok którego nie można przejść obojętnie i „po łebkach”.  Ludzie są bowiem najważniejszym kapitałem każdego przedsiębiorstwa, a poziom ich zadowolenia przekłada się bezpośrednio na wyniki i funkcjonowanie firmy. Myśląc o(...)

read more

18.04.2023Lektury

Zmiany w umowach o pracę. Jeszcze lepsze zabezpieczenie dla pracowników?

W przyszłym tygodniu, 26 kwietnia 2023 roku, wchodzą w życie zmiany dotyczące umów na okres próbny i czas określony. W Kodeksie pracy pojawi się kilka zupełnie nowych zapisów, które powinni poznać przede wszystkim pracodawcy, bowiem to(...)

read more

12.04.2023Lektury

Prawo wstecz! Jakie zasady obowiązują obecnie cudzoziemców?

  28 stycznia 2023 roku weszła w życie nowelizacja Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. W przypadku tych przepisów prawo zadziałało wstecz i stosuje się je od 1 stycznia 2023 roku. W ramach usystematyzowania wiedzy na ten(...)

read more

04.04.2023Lektury

Zmiany przepisów dotyczące pracy zdalnej - ułatwią czy utrudnią?

Od 7 kwietnia 2023 roku w życie wchodzą nowe przepisy Kodeksu Pracy, mające uregulować pracę zdalną w Polsce. Do tej pory nie miały zastosowania jednolite wytyczne, wskazujące, w jaki sposób i gdzie praca zdalna może się(...)

read more

13.03.2023Wydarzenie

Szczecińskie spotkania HR-owe - V. edycja przed nami!

Z przyjemnością informujemy, że już 28 marca w Szczecinie odbędzie się kolejne spotkanie dla środowiska HR, noszące tytuł "Szczecińskie spotkania HR-owe". Tym razem tematem przewodnim będzie automatyzacja procesów HR, ale porozmawiamy też o roli HR, która(...)

read more

29.12.2022Lektury

Szkolenia i rozwój - podsumowanie roku 2022

Jak wiecie LSJ to nie tylko skuteczne rekrutacje, ale także skuteczne szkolenia i doradztwo! Żeby nie pozostać gołosłownym, dzisiaj dzielimy się z Wami krótkim podsumowaniem tego, co działo się w 2022 roku w naszym Dziale Projektów(...)

read more

09.11.2022Wydarzenie

Szczecińskie Spotkania HR-owe po raz 4!

Szczecińskie Spotkania HR-owe po raz 4-ty staną się miejscem do szerokiej dyskusji zespołów z branży szeroko pojętego HR i biznesu - tym razem głównie w temacie różnic kulturowych, ale też działań, które z różnicami są związane.(...)

read more

11.10.2022Lektury

LSJ HR Group rekrutuje dla TEDi - kto jest kim w Stargardzie

Wiele osób zastanawia się jak będzie wyglądał magazyn firmy Tedi, kiedy nastąpią zatrudnienia, na jakie zarobki można liczyć, ile osób docelowo znajdzie pracę w magazynie, jak złożyć swoją aplikację, itd. Mamy nadzieję, że poniższe informacje odpowiedzą na(...)

read more

15.09.2022Lektury

Trener idealny kluczem do sukcesu szkolenia

O sukcesie szkolenia decyduje wiele czynników: merytoryka, jej dobór do grupy docelowej, ale w głównej mierze sam szkoleniowiec. Rynek dynamicznie się zmienia, szkoleniowcy również. Zatem czy istnieje przepis na trenera idealnego, który zaspokoi potrzeby grupy, działu(...)

read more

08.09.2022Wydarzenie

Szczecińskie Spotkania HR-owe, już 21.09.2022 r.!

Szczecińskie Spotkania HR-owe, które organizujemy po raz III, zbliżają się wielkimi krokami. Wydarzenie przyciągające środowisko osób zarządzających biznesami i całe działy HR, jak zawsze, poświęcone będzie wymianie doświadczeń i poszerzaniu wiedzy. Jakie tematy poruszymy w tej(...)

read more

24.08.2022Lektury

Młodzi kontra doświadczeni: Czy Silversi pokonają korporacyjny kult młodości?

Niektórzy twierdzą, że to właśnie oni mogą być odpowiedzią na rosnące problemy kadrowe w wielu branżach. Dotychczas rynek pracy sięgał po emerytów i starszych pracowników z desperacji lub w mało wymagających zawodach, gdzie osoby starsze mogły(...)

read more

10.08.2022Lektury

Rekordowo niskie bezrobocie w regionie

Tak niskiego bezrobocia na Pomorzu Zachodnim jeszcze nie było. Czy to dobrze dla regionalnego rynku pracy? Odpowiedź brzmi: tak i nie. Eksperci LSJ HR Group nie mają wątpliwości, że niskie bezrobocie to dowód na dobrą kondycję(...)

read more

22.07.2022Lektury

4-dniowy tydzień pracy

Czy Polacy są gotowi na czterodniowy tydzień pracy? Eksperci: więcej głosów na „nie” Dyskusja o czterodniowym tygodniu pracy od kilku tygodni rozgrzewa opinię publiczną. W czasie, gdy przedsiębiorcy z otwartymi ramionami wychodzą w stronę pracowników, takie(...)

read more

19.07.2022Lektury

Ekspertka LSJ w Radiu Plus o osobach z Ukrainy na rynku pracy i 4-dniowym tygodniu pracy

Ekspertka LSJ HR Group gościem w Radiu Plus Merytoryczna dyskusja w gronie ekspertów o zmianach i trendach na rynku pracy – tak było w miniony czwartek na antenie Radia Plus Szczecin. Gościem „Rozmowy dnia” była Marta(...)

read more

14.07.2022Lektury

Chcesz dostać pracę? Zapłać stówkę! Czyli jak Filharmonia w Koszalinie chciała skrzypków rekrutować?

Filharmonia Koszalińska postanowiła znaleźć muzyka do swojego zespołu – formuła ogłoszenia i rekrutacji spowodowała jednak, że instytucja znalazła się na ustach całego środowiska HR. Niektórzy powołują się na Prawo Pracy i mówią, że to nieetyczne i(...)

read more

23.06.2022Wydarzenie

ChatBot rekrutacyjny w dziale Rekrutacji Tymczasowej LSJ - nowy wymiar rekrutacji

ChatBot rekrutacyjny jest innowacyjnym rozwiązaniem, które właśnie dzisiaj zostało wdrożone dla kandydatów naszej Agencji Pracy Tymczasowej spoza granic Polski. To ogromny krok w stronę zarówno automatyzacji działań, jak również – ułatwienia obcokrajowcom możliwości kontaktu: wirtualny asystent(...)

read more

03.06.2022Wydarzenie

Zaufanie do zespołu, poszukiwanie kompetencji przyszłości i kryzys jako okazja do rozwoju

Doskonali eksperci, świetna atmosfera i mnóstwo inspiracji dla przedsiębiorców i menadżerów dotyczących tego, jak prowadzić swoje firmy w trudnych czasach. Za nami jedno z najważniejszych gospodarczych wydarzeń tego roku w Szczecinie. Konferencję Szczecin Biznes & HR(...)

read more

13.05.2022Wydarzenie

O trudnych czasach dla biznesu w praktyce

Już 25 maja w Hotelu Courtyard by Marriott Szczecin odbędzie się konferencja Szczecin Biznes & HR, podczas której wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami m.in. Maria Rotkiel, Szymon Kudła, Bogdan Sosnowski i Dariusz Zarzecki.  –(...)

read more

01.03.2022Lektury

Walczymy razem! Rozpędzamy wielką machinę pomocy dla Ukrainy

Najpierw był szok, bo stało się to, czego nie spodziewaliśmy się w najgorszych koszmarach. Potem był strach, bo nie wiedzieliśmy co dzieje się z naszymi bliskimi i współpracownikami. Teraz jesteśmy na etapie wielkiej determinacji, by pomóc(...)

read more

21.02.2022Lektury

Kilka narodowości, jeden zespół! Czyli efektywny #teambulding w praktyce

Nie wszyscy musimy mówić jednym językiem, żeby dobrze się porozumiewać, być dla siebie życzliwym i efektywnie wykonywać zlecone nam przez pracodawców zadania.  W obecnych czasach jednym z wyzwań, przed którymi stają pracodawcy, jest budowanie międzynarodowych zespołów.(...)

read more

15.02.2022Lektury

Zmiany w ustawie o cudzoziemcach: nowe panaceum?

   Drzwi szeroko otwarte? Czy nowelizacja ustawy o cudzoziemcach będzie lekarstwem na bolączki rynku pracy? Pół roku pracy, a następnie pół roku oczekiwania na możliwość podjęcia pracy na pół roku u nowego pracodawcy? Takie paradoksy i(...)

read more

17.01.2022Lektury

Nigdy wcześniej nie było tylu możliwości zatrudnienia

W piątkowym wydaniu dziennika GS24.pl ukazała się rozmowa z dyrektor LSJ HR GROUP, Katarzyną Opiekulską-Sozańską. O czym była mowa? Oczywiście o sytuacji na rynku pracy. O tym, jak pracodawca może przekonać kandydatów do swojej oferty, jak(...)

read more

30.12.2021Wydarzenie

Rynek pracy w opinii ekspertów LSJ HR Group

- Zaskakujący – taki był rok 2021 w opinii naszej manager operacyjnej Marii Skowrońskiej. Maria była gościem programu „Gospodarcza debata miesiąca” portalu wSzczecinie.pl oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Podczas spotkania eksperckiego transmitowanego na żywo dyskutowano m.in. o(...)

read more

09.12.2021Lektury

Czy odwrócona praca zdalna zyska akceptacje pracodawców?

Jesteś zaszczepiony? Możesz pracować w miejscy pracy! Jesteś niezaszczepiony? Możesz stanowić zagrożenie, więc będziesz pracować zdalnie lub w miejscu o ograniczonym kontakcie z klientami i kontrahentami! – choć nadal pracodawca nie może pytać pracownika o to(...)

read more

18.11.2021Wydarzenie

Zrobione w Szczecinie

To dla nas wielkie wyróżnienie i wielka duma. Znaleźliśmy się w bardzo prestiżowym gronie firm, które aktywnie budują i promują nasze miasto. Nasze działanie to na co dzień tworzenie szczecińskiego rynku pracy. Czujemy się docenieni i(...)

read more

21.09.2021Lektury

Jesteśmy w Kompendium HR od Pracuj.pl

W tegorocznej edycji Kompendium HR, którą przygotowuje Pracuj.pl pojawił się artykuł od LSJ HR Group na temat zarządzania kadrami w zmiennej rzeczywistości. Podkreślamy w nim, że akualnie przedsiębiorcy nie mogą sobie pozwolić na bierność wobec intensywnych(...)

read more

08.09.2021Wydarzenie

Wyróżnienie w kategorii Osobowość Biznesu 2020

Szanowni Państwo, z dumą przekazujemy wiadomość, że dyrektor LSJ HR Group, Katarzyna Opiekulska - Sozańska zdobyła wyróżnienie w kategorii Osobowość Biznesu 2020 w konkursie gospodarczym Perły Biznesu organizowanym przez redakcję magazynu Świat Biznesu Nagrody przyznała kapituła(...)

read more

30.08.2021Lektury

Mission (im)possible? O employer brandingu w małej firmie

Czy w employer brandingu chodzi głównie o to, by pięknie prezentować się kandydatom? Czy odpowiednio zaprojektowana zakładka kariery na stronie internetowej, prywatna opieka medyczna i karta sportowa przekonają kandydata do podjęcia pracy, a później pracownika do(...)

read more

18.08.2021Wydarzenie

W nowym starym miejscu

Od poniedziałku, 16 sierpnia dział pracy tymczasowej, zatrudnienia cudzoziemców oraz kadr i płac zastaniecie w siedzibie głównej naszej agencji, przy ul. Celnej 1 w Szczecinie, a nie jak wcześniej przy Al. Niepodległości 22. Zmiany miejsca pracy(...)

read more

05.07.2021Lektury

Jak w LSJ obchodzimy urodziny

Świętowanie urodzin, ślubów, narodzin dziecka to w LSJ HR Group ważna część wspólnego czasu pracy. Nasi pracownicy chcą być ze sobą i wspólnie celebrować doniosłe momenty w życiu koleżanek i kolegów. A jak to wygląda w(...)

read more

01.07.2021Lektury

Czy Twoi pracownicy są asertywni i mają pozytywne nastawienie do pracy?

Pozytywne nastawienie i asertywność to zachowania pracownika, które w czasie trwania stosunku pracy są jednymi z najbardziej pożądanych. Pytanie jednak, co wtedy, kiedy pracodawca nie zwraca uwagi na zachowanie pracownika i jego samopoczucie? A pracownik nie(...)

read more

24.06.2021Wydarzenie

Trudne powroty z pracy zdalnej

W czwartek (24.06) nasza ekspertka, Marta Cichecka wzięła udział w live webinarze poświęconym powrotom z pracy zdalnej do biur. Jego orgaizatorem była Polska Fundacja Przedsiębiorczości. W gronie ekspertów dyskutowano o tym, czy pracownicy chcą wrócić do(...)

read more

23.06.2021Wydarzenie

Powiększamy zespół trenerów

Poszukujemy osób z doświadczeniem w sprzedaży w sektorze B2C (organizacja pracy BOK, szkolenie konsultantów BOK/Call Centre), a także trenerów, którzy rozwijają kompetencje miękkie pracowników / managerów (chodzi o aspekty zarządzania zespołem, komunikacji, team work, organizacji czasu(...)

read more

22.06.2021Wydarzenie

My wiemy, że #JestPracaWRegionie

Nasza agencja wzięła udział w kampanii #JestPracawRegionie, której celem jest wsparcie osób poszukujących pracy poprzez zaprezentowanie polecanych pracodawców ze Szczecina i regionu zachodniopomorskiego.W filmie prezentującym LSJ HR Group Katarzyna Opiekulska-Sozańska, Marta Cichecka oraz Aleksandra Pankratow opowiadają(...)

read more

18.06.2021Wydarzenie

Wyróżnienie w Plebiscycie Równa Firma 2021

W tegorocznym Plebiscycie Równa Firma otrzymaliśmy wyróżnienie za dbałość o otoczenie lokalne i rozwój regionu. Odebrała je nasza dyrektor, Katarzyna Opiekulska-Sozańska, podczas uroczystej gali. Co więcej, w głosowaniu przeprowadzonym wśród studentów na firmę z wyróżniającą się(...)

read more

12.05.2021Lektury

Zróżnicowany rynek pracownika. Skąd się bierze i czy jest przyszłościowy?

Rynek pracy określany jest jako miejsce, gdzie dokonywana jest wymiana usług pracy. Wymiana ta zachodzi między stronami: pracownik i pracodawca. Obie strony określają zakres wykonywanej usługi pracy oraz jej warunki (np. płaca, czas trwania). Współcześnie na(...)

read more

07.05.2021Wydarzenie

Kampania społeczna #ZegnamyPandemie

Dyrektor zarządzająca LSJ dołączyła do kampanii społecznej pn. #ZegnamyPandemie organizowanej przez Północną Izbę Gospodarczą. Celem kampanii jest zachęcanie pracodawców i pracowników do szczepień przeciwko COVID-19. Wśród twarzy kampanii, poza Katarzyną Opiekulską-Sozańską, są: Hanna Mojsiuk (prezes Północnej(...)

read more

26.04.2021Szkolenia

Legalizacja pracy obcokrajowców - webinar

Jak aktualnie wygląda zatrudnienie pracowników z zagranicy? Z jakimi przepisami powinien być zaznajomiony pracodawca? Jakie są konsekwencje nielegalnych działań? O tym wszystkim będzie mowa podczas webinaru. Swoją wiedzą i doświadczeniem z członkiniami oraz członkami Izby podzieli(...)

read more

20.04.2021Lektury

Praca tymczasowa. Jak elastycznie i szybko zasilić zespół również pracownikami z zagranicy

Praca tymczasowa, umożliwia elastyczne zatrudnienie i szybkie zaspokojenie potrzeb kadrowych firmy przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów stałych. Na czym polega? Dla kogo dedykowane jest to rozwiązanie? I jak rozpocząć ten model współpracy? - Na pytania zadane przez(...)

read more

25.03.2021Lektury

Jak zredukować koszty zatrudnienia, a jednocześnie wesprzeć zespół?

Pracownicy tymczasowi mogą stanowić nieocenione wsparcie dla stałego zespołu w okresie wzmożonej aktywności firmy. Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele - tym więcej, im bardziej doświadczonej i nowoczesnej agencji pracy zaufamy.Usługa pracy tymczasowej umożliwia dynamiczne reagowanie(...)

read more

18.03.2021Lektury

68% firm z regionu nie będzie oszczędzać na pracownikach

Niemal połowa firm ze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (44%) planuje wzrost zatrudnienia w 2021 roku. Jak mówią nasi eksperci, to pozytywny sygnał z rynku, ale nie bądźmy nadmiernie optymistyczni.    - Z przeprowadzonego przez nas Badania rynku pracy(...)

read more

18.01.2021Wydarzenie

Rozpoczynamy badanie rynku pracy w regionie!

Startujemy z badaniem rynku pracy Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego!  Do udziału w nim zapraszamy właścicieli firm, członków zarządów, kadrę menadżerską, pracowników ds. HR lub administracji - wszystkich, którzy mają wiedzę na temat strategicznych decyzji dotyczących organizacji.  (...)

read more

14.01.2021Wydarzenie

Zbadamy rynek pracy w regionie

Choć nie jest tajemnicą, że rynek pracy w Szczecinie, różni się od warszawskiego, poznańskiego, czy koszalińskiego, to dość mgliście wskazujemy, jak i czym się różni. Zdecydowanie brakuje nam danych dotyczących innych zagadnień niż liczbowy wzrost lub(...)

read more

08.01.2021Lektury

Daj się poznać z najlepszej strony. Cykl #MamPierwsząPracę

Za chwilę rozpoczniesz pierwszą pracę? A może podjąłeś zatrudnienie jakiś czas temu, ale nadal jesteś na okresie próbnym? Porady naszych znakomitych ekspertek z pewnością pomogą dobrze wykorzystać pierwsze 90 dni, przygotować się do rozmowy podsumowującej czy(...)

read more

05.01.2021Lektury

Misja - motywacja i zadowolenie

Jak zwiększyć zadowolenie pracownika, kiedy w kasie pustka? Co zrobić, gdy motywacja słabnie, a nie możemy sobie pozwolić na podwyżki? Jaką drogę obrać, jeśli nie stać nas na obszerny pakiet benefitów?Walka o motywację i zaangażowanie pracowników(...)

read more

03.12.2020Lektury

6 metod na usprawnienie działalności firmy

Obecna rzeczywistość generuje przed przedsiębiorstwami wiele niecodziennych wyzwań. Natłok niekorzystnych informacji związanych z obostrzeniami i koronawirusem musi wyzwolić poważne refleksje. Brak reakcji prowadzi do marazmu, zaś nieprzemyślane ruchy sprzyjają powstawaniu problemów. Co więc uczynić, by usprawnić(...)

read more

03.11.2020Lektury

4 obszary rozwoju organizacji

Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorca powinien zdecydować się na skorzystanie ze wsparcia zewnętrznego konsultanta biznesowego. Wszystkie one jednak mają jeden wspólny mianownik: chęć rozwoju organizacji! Nasza firma współpracuje z firmami z regionu, oferując im konsultacje(...)

read more

26.10.2020Lektury

Pytania, które warto zadać rekruterowi

Rozmowa kwalifikacyjna to czas, który z założenia ma służyć nie tylko celom rekrutera. Jest bardzo mile widziane, jeśli kandydat do zatrudnienia zadaje rzeczowe, konkretne pytania. To też najlepszy sposób, by rozwiać swoje wątpliwości oraz umocnić w(...)

read more

20.10.2020Lektury

Osiemnastka LSJ

W 2002 roku Katarzyna Opiekulska-Sozańska i Ireneusz Sozański rozpoczęli zawodową podróż pod szyldem LSJ HR Group. Po 18 latach pracy ich firma jest najskuteczniejszą agencją doradztwa personalnego na Pomorzu Zachodnim.  LSJ (Londyńskie Szkoły Językowe) był to(...)

read more

05.10.2020Lektury

Firma na drodze do sukcesu

Strategia, czyli przemyślany plan działania, dzięki któremu firma będzie się rozwijać, określenie długofalowych celów organizacji, sposobów ich osiągnięcia, a także kształtowania relacji przedsiębiorstwa z otoczeniem, daje poczucie, że jesteśmy na właściwej drodze do sukcesu. Niestety, choć(...)

read more

02.09.2020Wydarzenie

Jubileusz 10-lecia pracy

1 września 2020 r. był dla nas wyjątkowym dniem. Dlaczego? Otóż tego dnia jubileusz 10-lecia pracy w naszej agencji obchodziła Karolina Heppner, specjalistka ds. rekrutacji.  Podziękowania za wkład w rozwój firmy, za lojalność i zaangażowanie w(...)

read more

27.08.2020Wydarzenie

Wirtualny asystent dla pracowników LSJ

Liczba zatrudnionych przez LSJ HR Group pracowników tymczasowych rośnie. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom postanowiliśmy uruchomić wirtualnego asystenta.Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu nasi pracownicy mogą liczyć na szybki dostęp do najważniejszych dla  nich informacji: jak postępować(...)

read more

27.08.2020Lektury

Cykl #PoradaRekrutera

Nasi specjaliści ds. rekrutacji zaangażowali się w realizację cyklu pn. #PoradaRekrutera, którego inicjatorem jest Fundacja Rozwoju Zawodowego Talent & Kariera. W materiałach video, skierowanych przede wszystkim do młodych ludzi, opowiadamy o najważniejszych aspektach związanych z wejściem(...)

read more

21.07.2020Lektury

Są pieniądze na rozwój. Nawet 18 000 zł na pracownika

Bogate doświadczenie, zdolności relacyjne i dokumenty poświadczające wysokie kwalifikacje są ważne, ale na końcu najważniejsze okazuje się być to, czy dana osoba potrafi przekuć wiedzę na konkrety. Dlatego tak istotne jest wyznaczanie szerokozakresowych wyzwań. Pomóc w(...)

read more

14.07.2020Lektury

Rynek pracy po koronawirusie

Pandemia koronawirusa mocno zmieniła rynek pracy, ale jak mówią specjaliści LSJ HR Group, przesadny pesymizm również nie jest wskazany. Rekrutacje w wielu firmach nadal prowadzone są na bieżąco, a specjaliści, np. w branży e-commerce, mogą liczyć(...)

read more

06.07.2020Wydarzenie

To my! Po prostu skuteczni

Jacy jesteśmy? Gdzie pracujemy? Czym zajmujemy się każdego dnia? Na te pytania postanowiliśmy odpowiedzieć Wam w naszym najnowszym materiale video. W tym krótkim filmie macie okazję zobaczyć zespół LSJ podczas pracy. To szansa, aby poznać niemal(...)

read more

02.07.2020Lektury

Klasa zawsze procentuje

Każde rozstanie z pracownikiem niesie za sobą multum emocji. Niezależnie jednak od tego, jak przebiegała współpraca z daną osobą, to winniśmy czynić wszystko, by zmini-malizować niekorzystne skutki zaistniałej sytuacji.Reorganizacja to naturalny element funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Wbrew(...)

read more

01.07.2020Wydarzenie

Zespół LSJ wspiera Franka

Zespół LSJ HR Group włączył się w akcję zbiórki pieniędzy na terapię genową w walce z SMA małego szczecinianina, siedmiomiesięcznego Frananka Kępy. Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od naszego klienta firmy MOMOX, do udzialu w #gaszynchallenge.(...)

read more

25.06.2020Lektury

Nowa era postrzegania pracy

Koronawirus niewątpliwie wpłynął na postrzeganie pracy, zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawców. Tam, gdzie było to możliwe wprowadzono pracę zdalną. Towarzyszyły temu obawy o umiejętność korzystania z nowych narzędzi, wydajność, czy motywację. Jak z perspektywy(...)

read more

16.06.2020Wydarzenie

Podbijamy rynek lubuski!

Podobno kto się nie rozwija, ten się cofa. A ponieważ, zespół LSJ nie lubi i nie chce się cofać, postanowiliśmy podbić lubuski rynek HR! Sprawdźcie, kogo szukamy do tworzenia gorzowskiego oddziału. Nasz zespół tworzą ludzie ambitni,(...)

read more

19.05.2020Lektury

Redukcja kosztów stałych, a popyt na pracę tymczasową

Początek pandemii z marszu zwiastował problemy dla zatrudnionych sezonowo lub okresowo. Teraz jednak wiele wskazuje, że zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych może gwałtownie wzrosnąć.   Zamrożenie sporej części polskiej gospodarki mocno wpłynęło na realia pracobiorców działających w(...)

read more

06.05.2020Lektury

Ebook dla osób, które chcą być lepszymi liderami

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy, ale na pewno nie ostatni ebook LSJ! W publkacji postanowiliśmy zawrzeć to, co najważniejsze z punktu widzenia lidera, menedżera, osoby zarządzającej zespołem. Poruszone w ebooku tematy to także te aspkety, z(...)

read more

08.04.2020Lektury

Trzeba pomóc w radzeniu sobie z emocjami - firmy produkcyjne a koronawirus

Krzysztof Kowalski jest wieloletnim praktykiem biznesu, współtwórcą Akademii Przywódcy i menedżera w firmie produkcyjnej i logistycznej, a także doradcą biznesowym w LSJ HR Group. W związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa, porozmawialiśmy z nim o wyzwaniach, które(...)

read more

02.04.2020Lektury

Cudzoziemcy a tarcza antykryzysowa

Czy przepisy związane z tzw. Tarczą Antykryzysową wpływają na cudzoziemców? Zdecydowanie tak. Nasi eksperci wyjaśniają, co się dzieje z wnioskami o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę, czy też z wizą. Wskazują, na co warto zwrócić(...)

read more

22.03.2020Lektury

Bezpieczeństwo w okresie epidemii

W ostatnim tygodniu wiele słyszymy o pracy zdalnej. #Zostań w domu przyświeca wielu osobom i przedsiębiorstwom, chcącym zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednak musimy pamiętać, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę w trybie home office(...)

read more

20.03.2020Lektury

Doceniamy, czy nie? Tydzień pracy zdalnej za nami!

Koronawirus zmienił sytuację wielu pracodawców i pracowników. W firmach, gdzie było to możliwe, ale dotychczas sporadycznie praktykowane, wprowadzono pracę zdalną dla niemal całego zespołu. Przykładem zaimplementowania tego rozwiązania jest nasza agencja, LSJ HR Gruop.   Od(...)

read more

13.03.2020Wydarzenie

Ważne ogłoszenie

W trosce o zdrowie kandydatów, klientów i naszych pracowników, biura  LSJ HR Group przechodzą w zdalny tryb pracy. Co to oznacza? Nadal działamy na pełnych obrotach (szukamy kandydatów, rekomendujemy ich naszym klientom, prowadzimy doradztwo). Preferujemy jednak(...)

read more

09.03.2020Lektury

Trudne sprawy? Tylko jeśli na to pozwolisz!

Od trzech miesięcy funkcjonują w firmie premie uznaniowe. Marek dwa razy z rzędu otrzymał kwotę 200 złotych. Nie była to ani najwyższa, ani najniższa forma nagrody za pracę. Jego szef od samego początku twierdził, że będzie(...)

read more

09.03.2020Lektury

10 najważniejszych zmian w prawie pracy

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że każdego roku w polskim ustawodawstwie pojawiają się kolejne zapisy odnoszące się bezpośrednio do zmian w prawie pracy. Nie inaczej jest i  tym razem. Nowe rozwiązania legislacyjne wymagają od pracowników przygotowania i(...)

read more

13.02.2020Wydarzenie

Powrót na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Sesja Q&A (pytań i odpowiedzi)

Jakie opcje mają mamy chcące wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, jakie są najpopularniejsze rozwiązania? Jak zminimalizować stres i najlepiej przygotować się do powrotu do pracy? Jak pracodawca odbiera młodą mamę wracającą do pracy albo szukającą(...)

read more

11.02.2020Lektury

Specjaliści: pracę dzisiaj można dostać właściwie od ręki

Na szczecińskim rynku pracy nie widać spowolnienia gospodarczego. Trudno na ten moment wyrokować, jak będą wyglądały wynagrodzenia w 2020 roku, ale jedno jest pewne - pracownicy w niektórych branżach poszukiwani są jeszcze intensywniej niż rok temu.(...)

read more

15.01.2020Lektury

Pieniądze to nie wszystko

Co, poza finansami, skusi kandydata do przyjęcia oferty pracy? Jakie działania powstrzymają utalentowanego pracownika przed zmianą pracy? Co może zrobić szef, aby w jego zespole zaangażowanie i motywacja były na wysokim poziomie? Odpowiedzi na te pytania nie(...)

read more

16.12.2019Lektury

Pasywny znaczy dobry!

Aktywny kandydat do pracy charakteryzuje się otwartą postawą w stosunku do poszukiwania zatrudnienia. Uosabia się to w tym, że m.in. przegląda ogłoszenia tematyczne, aplikuje na nie,  ma swoje konto w portalach poświęconych pracy oraz uczestniczy w(...)

read more

13.12.2019Lektury

Szara strefa rośnie, a problemów nie ubywa

Wiele się mówi ostatnio o wzroście szarej strefy w kontekście zatrudnienia cudzoziemców. Do agencji LSJ HR Group codziennie przychodzi kilkanaście osób, które wykonywały bądź wykonują nielegalną pracę. Ich sytuacja jest wynikiem niewłaściwych praktyk firm powierzających wykonywanie pracy.     Co jest przyczyną takich działań?(...)

read more

08.11.2019Lektury

Headhunter sprawdzi Twój profil na Facebooku

Czy wiecie, że ponad 50% rekruterów weryfikuje profil kandydata do pracy w mediach społecznościowych przed zaproszeniem go na rozmowę rekrutacyjną? Zaskakujące?  Nie powinno! Coraz częściej rekruterzy i pracodawcy zaglądają do social media w poszukiwaniu wiedzy o(...)

read more

21.10.2019Lektury

Inżynier poszukiwany. Za wszelką cenę

Inżynierowie są grupą zawodową, która jest w Polsce rozchwytywana przez pracodawców. To oni najczęściej zmieniają pracę, ponieważ są kuszeni wyższymi zarobkami i kolejnymi możliwościami rozwoju zawodowego. Trudno jednak się temu dziwić, ponieważ braki rynkowe sięgają niebagatelnej(...)

read more

07.10.2019Lektury

Nam zwyczajnie zależy - tylko tyle i aż tyle

Jak postrzegają sytuację na rynku pracy przedstawiciele agencji doradztwa personalnego i pośrednictwa pracy? Na co zwracają uwagę kandydaci, którzy u nich szukają lepszej pracy? I jak z ich perspektywy, w tych coraz trudniejszych realiach, radzą sobie(...)

read more

26.09.2019Lektury

Na dobre i na złe w życiu i w biznesie

Partnerzy w pracy i w życiu prywatnym. Tworzą najlepiej rozpoznawalną markę w branży HR ze Szczecina – LSJ HR Group. Wspólnie czuwają nad skuteczną realizacją większych i mniejszych projektów rekrutacyjnych oraz szkoleniowych. Są ze sobą od(...)

read more

23.09.2019Szkolenia

Wywieranie wpływu - techniki komunikacji perswazyjnej

Już 30 października Sylwia Królikowska, czyli #SupernianiaLiderow, poprowadzi szkolenie otwarte dla osób, które chcą posiąść umiejętność wywierania wpływu na otoczenie. Szkolenie ma na celu doskonalenie kompetencji stosowania języka perswazji oraz poszerzenia umiejętności wywierania wpływu na otoczenie biznesowe. Uczestnicy nie tylko przećwiczą(...)

read more

28.08.2019Lektury

Po urlopie ulepsz siebie!

Wakacje to zazwyczaj czas, kiedy tempo codziennej pracy zwalnia, a my zyskujemy odrobinę oddechu. To też dobry moment, aby spożytkować energię na zupełnie inne kwestie. Jedną z nich może być rozwój osobisty. Masz poczucie, że pod(...)

read more

26.08.2019Lektury

Czy kariera po czterdziestce jest możliwa?

Wskazówki biologicznego zegara nie mają w zwyczaju się zatrzymywać. Uważa się wręcz, że w pewnym wieku przyspieszają tempo i zaczynają tykać coraz szybciej. Czy to oznacza, że przychodzi moment, kiedy osiągnięcie satysfakcjonującej kariery staje się więcej(...)

read more

24.07.2019Lektury

Firma na ratunek w czasie upałów

Niedawno naszym krajem wstrząsnęła makabryczna historia Ukraińca, który pełnił obowiązki zawodowe w Polsce. Mężczyzna zasłabł w pracy, a następnie został porzucony przez właścicielkę firmy w lesie. W obliczu zaistniałych problemów zdrowotnych i zdany tylko na siebie,(...)

read more

16.07.2019Lektury

Kluczowe umiejętności dla pracy w HR

Bez wątpienia branża HR podlega nieustannemu rozwojowi. Wraz ze zmianami na rynku pracy, transformuje również zakres poszukiwanych kompetencji dla specjalistów od human resources. Podstawowe elementy pozostają jednak niezmienne.Wydaje się, że przyszłością HR jest automatyzacja, nowoczesne kanały(...)

read more

09.07.2019Lektury

Agencja doradztwa personalnego vs. agencja pracy? 3 najważniejsze różnice

Agencję doradztwa personalnego z agencją pracy łączy przede wszystkim fakt, iż pomoc kandydatowi w znalezieniu pracy  jest świadczona zupełnie bezpłatnie przez wyspecjalizowany zespół doradców.  A na czym polega różnica i gdzie lepiej się zgłosić po wsparcie?(...)

read more

04.07.2019Lektury

Praca w domu cenniejsza niż dawniej

Obecne pokolenie na rynku pracy to beneficjenci sytuacji, w której kompetentny, lojalny i elastyczny pracownik jest na wagę złota. Przedsiębiorcy prześcigają się więc w metodach mających skłonić pracobiorców to stałego związania się z daną firmą. Jeden(...)

read more

01.07.2019Lektury

Czy macierzyństwo przeszkadza w robieniu kariery?

W pewnym momencie osobistej drogi większość kobiet musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Nie tylko w swoim, ale także innych, ponieważ ma to pośredni wpływ na wiele jednostek. Łączyć ze sobą macierzyństwo i karierę,(...)

read more

26.06.2019Lektury

Jak dbać o komunikację w firmie?

Od prawidłowego przebiegu informacji zależy wiele składowych funkcjonowania przedsiębiorstwa. To też jeden z tych elementów, który nie jest zależny wyłącznie od sztywnych wytycznych i schematów, ale również od wzajemnej współpracy poszczególnych grup i zespołów. Zobrazuj to(...)

read more

12.06.2019Lektury

Agencja doradztwa personalnego - nieoceniona pomoc na trudnym rynku pracy

Jeszcze do niedawna największe szanse na skuteczne znalezienie zatrudnienia upatrywaliśmy w CV, które kandydaci osobiście zanosili do interesujących ich miejsc pracy. Internet nie miał jeszcze takiej mocy, a liczba kandydatów na jedno stanowisko była o wiele(...)

read more

06.06.2019Lektury

Postaw na siebie w Wielkiej Brytanii

Wysokie zarobki, komunikacja w najważniejszym języku świata, niesamowita kultura i urocza architektura wiejska. Wszystko to przy filiżance pysznej herbaty, której spożywanie jest tożsame z prawdziwą celebracją. Wielka Brytania to idealny wybór na kierunek zarobkowy. Zarówno na(...)

read more

05.06.2019Lektury

Analiza potrzeb szkoleniowych. Jak na nich nie stracić?

Wysyłanie pracownika na szkolenie, dla samego faktu odnotowania jego uczestnictwa w danym kursie, to nic innego, jak strata pieniędzy. Każdy tego typu proces winno się poprzedzić analizą potrzeb szkoleniowych w odniesieniu do konkretnych działów i jednostek.(...)

read more

28.05.2019Wydarzenie

Konferencja Lean Management

LSJ HR Group jest Partnerem II Konferencji Lean Management 2019, która odbędzie się 04.06.2019 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 128). Nasi eksperci - Katarzyna Opiekulska, Karolina Klucznik i Marcin Borowski -(...)

read more

27.05.2019Wydarzenie

#HRSzczecin 2019 za nami!

206 uczestniczek i uczestników, 12 prelegentów i panelistów, 9 bardzo ciekawych tematów, to trzecia edycja konferencji #HRSzczecin, która odbyła się 21 maja w Hotelu Radisson Blu. Wydarzenie, jak zwykle przyciągnęło zarówno specjalistów od HR-u, jak również(...)

read more

10.05.2019Szkolenia

Wyjątkowa konferencja w Szczecinie, czyli #HRSzczecin 2019

To wydarzenie dedykowane jest nie tylko HR-owcom, ale także właścicielom firm, menadżerom, wszystkim tym, którzy zarządzają zespołami. #HRSzczecin to jak zwykle potężna dawka merytorycznej wiedzy. Co jest trendem, a co tylko chwilową modą? Jak poruszać się(...)

read more

23.04.2019Lektury

Weź udział w #HRSzczecin

Jeśli jesteś szefem, właścicielem firmy, HR-owcem, szkoleniowcem, coachem lub po prostu interesujesz się tematyką personalną nie możesz przegapić trzeciej już edycji #HRSzczecin, jedynej konferencji na Pomorzu Zachodnim poświęconej zagadnieniom kapitału ludzkiego, która odbędzie się 21 maja(...)

read more

23.04.2019Lektury

5 rzeczy, które powinieneś zrobić, aby znaleźć lepszą pracę

Wydawać się może, że znalezienie pracy przy obecnej sytuacji gospodarczej, to łatwizna. Nie zawsze jednak liczba ofert pracy na portalach ogłoszeniowych, przekłada się na liczbę propozycji, które otrzymuje kandydat. Wspólnie sprawdzimy, co może powodować, że nie(...)

read more

14.02.2019Lektury

Wynagrodzenia w 2019 roku nadal w górę

Kilkucyfrowe podwyżki to może jeszcze nie standard, ale już na pewno coraz częstszy trend przy omawianiu warunków w kluczowych branżach na rynku pracy. Jak powinno to wyglądać w trwającym roku i gdzie szukać najbardziej intratnych ofert?(...)

read more

31.01.2019Lektury

Twój zespół świadczy o tobie!

Idealnie wykreowany rekruter posiada wysokie kompetencje, a także dobrą intuicję, naturalną empatię i wzorcowe doświadczenie. Jak w innym przypadku być pewnym, że spośród wielu kandydatów do pracy wybierze właśnie tę jednostkę, która najlepiej odnajdzie się w(...)

read more