Lektury

Szkolenia i rozwój - podsumowanie roku 2022

Jak wiecie LSJ to nie tylko skuteczne rekrutacje, ale także skuteczne szkolenia i doradztwo! Żeby nie pozostać gołosłownym, dzisiaj dzielimy się z Wami krótkim podsumowaniem tego, co działo się w 2022 roku w naszym Dziale Projektów Rozwojowych. Jaki był ten rok, jakie tematy szkoleń cieszyły się największym zainteresowaniem?

  • Szkolenia rozwijające kompetencje liderskie - niezmiennie zajmują najwyższy stopień na podium, jeżeli chodzi o liczebność zrealizowanych dni szkoleniowych. Swoich liderów, kierowników w ręce naszych trenerów powierzyły zarówno międzynarodowe korporacje, jak i średnie i mniejsze lokalne biznesy. Wiele z tych procesów wsparte było wykonaniem analizy psychometrycznej oraz indywidualnym mentoringiem. Tak trzymać!
  • Szkolenia dotyczące jakości obsługi i budowania długotrwałych relacji z klientem – widzimy wyraźny trend wzrostowy, jeżeli chodzi o tę tematykę. Biznesy są coraz bardziej świadome, że zdobycie nowego klienta to tylko połowa sukcesu. Na niezwykle konkurencyjnym rynku to często jakość obsługi decyduje o utrzymaniu bądź zaprzestaniu współpracy z daną firmą.
  • Warsztaty strategiczne – z niemałą satysfakcją przyjęliśmy zlecenia poprowadzenia warsztatów strategicznych dla światowych korporacji. Wizja, misja, formułowanie celów, zniesienie “myślenia silosowego”, problem solving - w tych tematach mieliśmy okazję wspierać wielonarodowe działy, jak również międzynarodowy top management.
  • Szkolenia wyjazdowe/integracyjne - po okresie pandemii, mieliśmy przyjemność wzbogacać wyjazdy firmowe wiedzą merytoryczną oraz działaniami teambuildingowymi.
  • Szkolenia otwarte – po dłuższej przerwie wróciliśmy z formułą szkoleń dla szerszej publiczności. “4 Filary sprawnego zarządzania” to, mamy nadzieję, szkolenie, które na dłuższy czas wpisze się w kalendarz szczecińskiego rynku szkoleń otwartych, a możemy obiecać, że będzie ich jeszcze więcej!
  • Badanie satysfakcji pracowników - w mijającym roku realizację badania powierzyły nam ponownie firmy z kapitałem zagranicznym. Z ciekawością wchodzimy w kolejny rok – czy będziemy mieli okazję współpracować w tym zakresie również z firmą z 100% polskiego kapitału?
  • W minionym roku przeprowadziliśmy także badanie sytuacji szkoleniowej wśród firm ze Szczecina i okolic, w wyniku którego powstał udostępniony szerokiej publiczności raport. 100% firm biorących udział w badaniu zadeklarowało, że w 2023 roku zamierza szkolić swoich pracowników, co pozwala nam wysnuć wniosek, że pracy nam nie zabraknie. 


I w końcu - nie można nie wspomnieć o teamie trenerskim LSJ! Nasze szeregi zasilają naprawdę wspaniali trenerzy, konsultanci, praktycy, dzięki którym jesteśmy w stanie zrealizować niemal każdą potrzebę szkoleniową w zakresie rozwoju pracowników i biznesu. W tym miejscu wielki ukłon i podziękowania właśnie dla Nich - za zaangażowanie i profesjonalizm, z jakim realizują projekty dla naszych Klientów. Kochani, bez Was nasz sukces nie byłby możliwy! 

Pozostaje nam życzyć rozwojowego roku, my zaś stale pozostajemy do Państwa dyspozycji!
Zespół LSJ HR Group