Nasza historia

 • 2002 rokKatarzyna Opiekulska i Ireneusz Sozański zakładają LSJ, czyli Londyńskie Szkoły Językowe,
  których celem jest rekrutacja osób z Polski do szkół językowych w Wielkiej Brytanii.
 • 2004 rokLSJ zyskuje licencję na pośrednictwo pracy w Polsce.
 • 2008 rokLSJ uruchamia cykl profesjonalnych szkoleń z zakresu uprawnień monterów rusztowań pracujących w Norwegii. Od tego momentu przeszkoliliśmy około 3000 osób.
 • 2009 rokNa podstawie realizowanych przez nas szkoleń zostajemy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS).
 • 2013 rokW związku z rozwojem regionu LSJ HR Group coraz częściej wspiera procesy rekrutacyjne dla firm z kapitałem zagranicznym z sektora BPO i SSC, ITC oraz dla firm produkcyjnych.

 • 2017 rok Otrzymjemy certyfikat potwierdzający spełnienie Standardu Usług Szkoleniowo -Rozwojowych PIFS SUS 2.0. Dokument wydaje firma DEKRA - renomowana jednostka akredytująca rozpoznawana w całej Europie.


  Powołujemy dział pracy tymczasowej, dzięki ktoremu zatrudnienie znajduje 400 osób (pracownicy z Polski i z Ukrainy)


  We współpracy z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie organizujemy studia podyplomowe na kierunku HR Biznes Partner.


  Otrzymujemy wyróżnienie w kategorii Edukacja i Rozwój w Plebiscycie Równa Firma 2017, którego organizatorem są członkowie koła naukowego Biznes-Innowacje -Networking z WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego.


  Organizujemy I edycję największej na Pomorzu Zachodnim konferencji HR-owej. W #HRSzczecin 2017 udział bierze 180 osób: specjalistów ds. HR, szkoleniowców, menadżerów, właścicieli firm.

 • 2018 rok Po raz drugi otrzymujemy wyróżnienie w kategorii Edukacja i Rozwój w Plebiscycie Równa Firma, którego organizatorem są członkowie koła naukowego Biznes-Innowacje-Networking z WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego.


  Zacieśniamy współpracę z Uniwersytetem Szczecińskim. Katarzyna Opiekulska, dyrektor zarządzająca LSJ, zasiada w Radzie Programowej. Powołujemy też kierunek studiów podyplomowych, kształcący przyszłych specjalistów ds. HR i rekruterów.


  Po sukcesie pierwszej edycji nie spoczywamy na laurach i po raz drugi Organizujemy #HRSzczecin, konferencję dedykowaną specjalistom ds. HR, szkoleniowcom, menadżerom, właścicielom firm. Bierze w niej udział ponad 200 osób.


  Rozwijamy się jako firma szkoleniowa. Rok zamykamy liczbą 686 uczestników organizowanch przez nas szkoleń otwartych i zamkniętych, dedykowanych firmom z regionu.


  Dla naszych Klientów realizujemy i zamykamy nawet najtrudniejsze procesy. Rok 2018 kończymy z wynikiem 413 osób zrekrutowanych do pracy w Polsce i zagranicą oraz 835 pracowników (Polaków i obywateli Ukrainy) delegowanych do pracy w zachodniopomorskich firmach.


  Niezmiennie wspieramy Fundację Rozwoju Zawodowego Talent&Kariera. Nasi doradcy pomagają przeszkolić 980 oósb (uczniów szkół ogólnokształcących i techników, studentów, doradców zawodowych, rodziców) z zakresu świadomego ksztaltowania ścieżki kariery oraz sytuacji na rynku pracy.

 • 2019 rok Uruchamiamy nową odsłonę strony http://lsj.pl, na której poza aktualnymi ofertami pracy, znajdują się ciekawe artykułu dotyczące szeroko pojętego HR, porady dla kandydatów oraz opis naszych usług.


  Organizujemy trzecią edycję konferencji #HRSzczecin, w której znakomici prelegenci dzielą się wiedzą z zakresu zarządzania ludźmi i pozyskiwania pracowników z menadżerami, właścicielami firm, specjalistami ds. HR, szkoleniowcami.


  Bierzemy udział w interesujących inicjatywach, targach i giełdach pracy, m.in.: #RealniePomaturalnie, Targi Pracy Szczecin, Targi Pracodawców, Giełdy Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim, konferencja „Biura Karier 2.0 – moc współpracy na współczesnym rynku pracy”, II Konferencja Lean Management 2019.


  Dyrektor zarządzająca LSJ Katarzyna Opiekulska otrzymuje pierwszą w historii Szczecina nagrodę w Plebiscycie Magnolie Biznesu w kategorii Ikona Biznesu.


  Uruchamiamy stronę http://pracawszczecinie.pl, na której osoby zainteresowane pracą na produkcji czy w magazynie, w prosty i szybki sposób znajdą oferty dla siebie. Strona poza polską wersją językową, oferuje także ukraińską i rosyjską.


  Reprezentacja LSJ uczestniczy w największych targach edukacyjnych na Ukrainie, Освіта за кордоном. Spotykamy się z młodymi ludźmi w Kijowie, Dniprze i Charkowie.


  Rok pod hasłem #poprostuskuteczni zamykamy mogąc się pochwalić doskonałymi rezultatami w zakresie rekrutacji stałych (261 zrekrutowanych osób), tymczasowych (1451 pracowników LSJ) i rekrutacji cudzoziemców (1710 osób).


  Nasza nowa usługa legalizacji pracy cudzoziemców również cieszy się popularnością. Niemal 2000 obcokrajowców pomagamy zalegalizować pracę w Polsce.


  Prężnie funkcjonuje nadal młody dział szkoleń i doradztwa. Nasi trenerzy prowadzą ponad 1000 godzin szkoleń rozwijających kompetencje miękkie i udzielają niemal 4000 godzin konsultacji HR-owych i biznesowych.


  Wspieramy Fundację Rozwoju Zawodowego Talent&Kariera, która przy naszym wsparciu realizuje projekt Centrum Informacji dla Cudzoziemców dla Miasta Szczecin.