Nasza historia

 • 2002 rok Katarzyna Opiekulska i Ireneusz Sozański zakładają LSJ, czyli Londyńskie Szkoły Językowe, których celem jest rekrutacja osób z Polski do szkół językowych w Wielkiej Brytanii.
 • 2004 rok LSJ zyskuje licencję na pośrednictwo pracy w Polsce.
 • 2008 rok LSJ uruchamia cykl profesjonalnych szkoleń z zakresu uprawnień monterów rusztowań pracujących w Norwegii. Od tego momentu przeszkoliliśmy około 3000 osób.
 • 2009 rok Na podstawie realizowanych przez nas szkoleń zostajemy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS).
 • 2013 rok W związku z rozwojem regionu LSJ HR Group coraz częściej wspiera procesy rekrutacyjne dla firm z kapitałem zagranicznym z sektora BPO i SSC, ITC oraz dla firm produkcyjnych.
 • 2017 rok Otrzymjemy certyfikat potwierdzający spełnienie Standardu Usług Szkoleniowo -Rozwojowych PIFS SUS 2.0. Dokument wydaje firma DEKRA - renomowana jednostka akredytująca rozpoznawana w całej Europie.

  Powołujemy dział pracy tymczasowej, dzięki ktoremu zatrudnienie znajduje 400 osób (pracownicy z Polski i z Ukrainy)

  We współpracy z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie organizujemy studia podyplomowe na kierunku HR Biznes Partner.

  Otrzymujemy wyróżnienie w kategorii Edukacja i Rozwój w Plebiscycie Równa Firma 2017, którego organizatorem są członkowie koła naukowego Biznes-Innowacje -Networking z WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego.

  Organizujemy I edycję największej na Pomorzu Zachodnim konferencji HR-owej. W #HRSzczecin 2017 udział bierze 180 osób: specjalistów ds. HR, szkoleniowców, menadżerów, właścicieli firm.

 • 2018 rok Po raz drugi otrzymujemy wyróżnienie w kategorii Edukacja i Rozwój w Plebiscycie Równa Firma, którego organizatorem są członkowie koła naukowego Biznes-Innowacje-Networking z WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego.

  Zacieśniamy współpracę z Uniwersytetem Szczecińskim. Katarzyna Opiekulska, dyrektor zarządzająca LSJ, zasiada w Radzie Programowej. Powołujemy też kierunek studiów podyplomowych, kształcący przyszłych specjalistów ds. HR i rekruterów.

  Po sukcesie pierwszej edycji nie spoczywamy na laurach i po raz drugi Organizujemy #HRSzczecin, konferencję dedykowaną specjalistom ds. HR, szkoleniowcom, menadżerom, właścicielom firm. Bierze w niej udział ponad 200 osób.

  Rozwijamy się jako firma szkoleniowa. Rok zamykamy liczbą 686 uczestników organizowanch przez nas szkoleń otwartych i zamkniętych, dedykowanych firmom z regionu.

  Dla naszych Klientów realizujemy i zamykamy nawet najtrudniejsze procesy. Rok 2018 kończymy z wynikiem 413 osób zrekrutowanych do pracy w Polsce i zagranicą oraz 835 pracowników (Polaków i obywateli Ukrainy) delegowanych do pracy w zachodniopomorskich firmach.

  Niezmiennie wspieramy Fundację Rozwoju Zawodowego Talent&Kariera. Nasi doradcy pomagają przeszkolić 980 oósb (uczniów szkół ogólnokształcących i techników, studentów, doradców zawodowych, rodziców) z zakresu świadomego ksztaltowania ścieżki kariery oraz sytuacji na rynku pracy.