Lipiany

Samodzielna/y Księgowa/y

Dla naszego klienta skandynawskiej firmy z branży produkcyjnej ulokowanej w Lipianach w związku z jej stabilnym rozwojem i ciągłym doskonaleniem poszukujemy osoby na stanowisko Samodzielnej Księgowej.

Jeśli masz doświadczenie w księgowości i jesteś samodzielnym pracownikiem, który nie boi się wyzwań i chciałbyś/chciałabyś się rozwijać w przedsiębiorstwie, które nieustannie inwestuje w kwalifikacje zespołu, najnowocześniejszy sprzęt i procesy biznesowe, zapoznaj się z ofertą!

Zakres obowiązków:

  • Prawidłowe i terminowe prowadzenie codziennej księgowości
  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości oraz zasadami Grupy
  • Prowadzenie sprawozdawczości finansowej i podatkowej (przygotowanie rozliczeń i deklaracji podatkowych) Spółki
  • Przygotowanie kompletnych i dokładnych sprawozdań finansowych zgodnie z lokalnymi wymogami rachunkowości (polskie standardy rachunkowości)
  • Nadzór nad prowadzeniem ewidencji środków trwałych
  • Obsługa rocznego audytu finansowo-księgowego Spółki
  • Budowanie i utrzymywanie dobrych relacji z instytucjami zewnętrznymi (US, NBP, GUS); zapewnienie sprawozdawczości statutowej
  • Obsługa kontroli i zapytań ze strony administracji skarbowej
  • Zapewnienie poprawności i prawidłowego obiegu dowodów i dokumentów księgowych
  • Zapewnienie terminowej spłaty zobowiązań Spółki
  • Bieżące monitorowanie zmian w przepisach podatkowych i rachunkowych;
  • Udział w tworzenie procesów, procedur i regulaminów obowiązujących w Spółce

U kandydatów zwracamy uwagę na:

  • Wykształcenie -wyższe kierunkowe (finanse i rachunkowość, ekonomia)
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • Dobrą znajomość języka angielskiego
  • Doskonałą znajomość przepisów prawnych, w szczególności ustawy o rachunkowości, przepisów prawa podatkowego
  • Doświadczenie w pracy z systemami ERP, dużym atutem będzie znajomość systemu Navision
  • Bardzo dobrą znajomość pakietu MS Office, w szczególności programu Excel
  • Umiejętności ustalania priorytetów, planowania i organizacji pracy własnej
  • Proaktywną postawa i umiejętność rozwiązywania problemów

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pracę jednozmianową
  • Możliwość pracy zdalnej 1 raz w tyg. (po okresie próbnym)
  • Pakiet benefitów pozapłacowych ( ZFŚS- bony świąteczne, wczasy pod gruszą, premie absencyjne, możliwość przystąpienia do lokalnych zajęć grupowych sportowych i językowych)
  • Skandynawski styl pracy kładący nacisk na zaufanie i samodzielność
  • Pracę w międzynarodowej, szybko rozwijającej się organizacji

Jeżeli oferta wydaje Ci się atrakcyjna- zapraszamy do składania aplikacji!