Wydarzenie
Zdjęcie prelegentów i organizatorów Szczecin Biznes & HR

Szczecin Biznes & HR 2023 - Podsumowanie

Podsumowanie Szczecin Biznes & HR 2023. „Moją ambicją było stworzenie w Szczecinie wydarzenia, którego nie powstydziłaby się Warszawa”

- Była moc, była olbrzymia energia, przedsiębiorcy chcą się uczyć, rozwijać i budować synergiczne zespoły. Dużo się od siebie dzisiaj nauczyliśmy – mówi Sylwia Królikowska, jedna z prelegentek wydarzenia Szczecin Biznes & HR. 24 maja 2023 sala konferencyjna hotelu Coutryard by Marriott w Szczecinie zmieniła się w biznesowe serce miasta. Kilkunastu prelegentów, ponad 200 uczestników konferencji i najważniejsze dla przedsiębiorców tematy. – Jestem bardzo usatysfakcjonowana, bo wiedza, jaką przekazywali dzisiaj nasi prelegenci na pewno przyda się praktycznie we wszystkich firmach – mówi Katarzyna Opiekulska – Sozańska, dyrektor zarządzająca LSJ HR Group. Już teraz możemy zdradzić, że konferencja doczeka się kontynuacji w roku 2024.

„Zaprosiliśmy osoby, które swoją historią i swoją wiedzą mogą tchnąć w naszych przedsiębiorców nową energię i nowe pomysły”

Szczecin Biznes & HR to jeden z najważniejszych networkingowych punktów na mapie Szczecina. Spotykamy się, by rozmawiać, integrować się, dzielić wiedzą i doświadczeniem i wysłuchać w jednym miejscu najbardziej opiniotwórczych ekspertów świata biznesu, gospodarki i HR w Polsce.

- Moją ambicją było stworzenie w Szczecinie wydarzenia, którego nie powstydziłaby się Warszawa. W tym roku zaprosiliśmy najbardziej rozchwytywanych menadżerów i przedstawicieli świata biznesu, którzy podzielili się z naszymi przedsiębiorcami swoimi obserwacjami na temat obecnego rynku pracy. Dużo mówimy o niepewności, dużo mówimy o tym, że młode pokolenie wchodzące na rynek pracy jest inne, trudno się z nimi pracuje, a my dzisiaj nie narzekaliśmy, tylko szukaliśmy rozwiązań i pomysłów – mówi Katarzyna Opiekulska – Sozańska.

- Zaprosiliśmy osoby, które swoją historią i swoją wiedzą mogą tchnąć w naszych przedsiębiorców nową energię i nowe pomysły. Mam wrażenie, że wszyscy wyszli z Sali konferencyjnej z ciekawymi przemyśleniami – mówi organizatorka wydarzenia, dyrektor zarządzająca LSJ HR Group.

Katarzyna Opiekulska – Sozańska zapowiedziała już, że w 2024 roku odbędzie się kolejna edycja konferencji. – Może będziemy bardziej skupieni na części „biznes”, a mniej na „HR”? Jeszcze musimy to wszystko zaplanować i przemyśleć. Na pewno takie konferencje są potrzebne w Szczecinie i jestem z tego projektu bardzo dumna – dodaje.

Prelegenci podzielili się cenną wiedzą i doświadczeniem

Szczecin Biznes & HR otworzyło wystąpienie jednego z najbardziej rozchwytywanych menadżerów na polskim rynku, czyli CEO Lotte Wedel Macieja Hermana. Potem głos zabrał prof. Witold Orłowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych ekspertów gospodarczych w kraju.

Sylwia Królikowska, trenerka biznesu porwała wszystkich uczestników wydarzenia swoją energią i spostrzeżeniami dotyczącymi młodego pokolenia.

- Mówiłam o tym, że do lamusa odchodzi tzw. „folwarczny system zarządzania”. Jeżeli chcemy, by pracownicy mieli odpowiednie zachowania, to pracownicy muszą mieć dobry wzór, my musimy być tym dobrym wzorem – mówi Sylwia Królikowska.

Sebastian Kotów, mówił o zarządzaniu w firmach i realnym podejściu do potencjału, jaki ma nasza firma i nasze produkty.

- Najgorszą rzeczą, jaka może zdarzyć się przedsiębiorcy to myślenie życzeniowe. Wydaje nam się, że coś „powinno się stać”, a nie zawsze tak jest. Na prawdzie można budować, a na iluzjach można błądzić. Takie spotkanie to dla niektórych jeden dzień w roku, gdy można się zatrzymać, porozmawiać i wymienić doświadczeniami – mówił trener.

Nie da się jednak mówić o zarządzaniu zespołami, bez osadzenia tematu w trudnych realiach gospodarczych, w jakich działa obecnie biznes.

- Żyjemy w czasach szybko zachodzących zmian. Musimy dostosować swój sposób zarządzania firmą i obserwować rynek ciągle i na bieżąco. Sytuacja gospodarcza ma wielki wpływ na nasz biznes, musimy dostosowywać się do zmian, być na bieżąco, obserwować trendy. Mówiłem dzisiaj o przywództwie oraz o zarządzaniu niepewnością i niejasnością – mówił Robert Kozak, dziennikarz, mówca i trener.

 Bardzo dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie naszego wydarzenia, uczestnikom za obecność, a trenerom i prelegentom za to, że uchylili nam drzwi do swojego świata i podzielili się cennymi spostrzeżeniami.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie: https://biznes-hr.pl/home/2023-2/

Artykuły powiązane

Wydarzenie

#HRSzczecin 2019 za nami!

206 uczestniczek i uczestników, 12 prelegentów i panelistów, 9 bardzo ciekawych tematów, to trzecia edycja konferencji #HRSzczecin, która odbyła się 21 maja w Hotelu Radisson Blu. Wydarzenie, jak zwykle przyciągnęło zarówno specjalistów od HR-u, jak również właścicieli firm, menadżerów, osoby zarządzające zespołami. Tym razem z głodnymi wiedzy uczestnikami spotkali się, m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Maciej Noga (założyciel Pracuj.pl), Krzysztof Hillar (trener komunikacji), czy też Dorota Sawicz (Dyrektor Personalna Grupy LUX MED)
Czytaj więcej
Lektury

Nam zwyczajnie zależy - tylko tyle i aż tyle

Jak postrzegają sytuację na rynku pracy przedstawiciele agencji doradztwa personalnego i pośrednictwa pracy? Na co zwracają uwagę kandydaci, którzy u nich szukają lepszej pracy? I jak z ich perspektywy, w tych coraz trudniejszych realiach, radzą sobie regionalni pracodawcy?  O tym wszystkim w najnowszym magazynie Prestiż opowiadają Katarzyna Opiekulska-Sozańska, dyrektor zarządzająca, Karolina Klucznik, operations manager i Marta Cichecka, lider działu rekrutacji stałych – reprezentantki LSJ HR Group.
Czytaj więcej