Lektury
Grupa biegaczy

Są pieniądze na rozwój. Nawet 18000 zł na pracownika

Bogate doświadczenie, zdolności relacyjne i dokumenty poświadczające wysokie kwalifikacje są ważne, ale na końcu najważniejsze okazuje się być to, czy dana osoba potrafi przekuć wiedzę na konkrety. Dlatego tak istotne jest wyznaczanie szerokozakresowych wyzwań. Pomóc w tym może świadomy, nowoczesny pracodawca. Ten, który stawia na rozwój swoich pracowników, siebie i całej organizacji!

Firma, która ma tego świadomość wygrywa podwójnie. Przede wszystkim może zyskać bardziej kompetentnych pracowników, których harmonijny rozwój będzie wpływać na możliwości rozkwitu przedsiębiorstwa. Zamiast tworzyć nowe stanowisko i inwestować w niewiadomą, daj szansę osobie zaufanej i spróbuj przekształcić zakres jej zadań. Motywacyjny kopniak, nawet w sensie metaforycznym, może pobudzić do stawiania sobie następnych egzaminów i uczynić pracę czymś więcej niż obowiązkiem.

- Zastanówmy się, czy pracownik chętnie odejdzie z firmy, w której może zdobyć wiedzę i umiejętności, by intensywniej rozwijać swoje talenty? Podajmy pomocną dłoń zatrudnionym u nas ludziom, by stawali się coraz lepsi w swojej pracy. Jest szansa, że obopólne korzyści przyniosą wiele satysfakcji każdej ze stron – uważa Katarzyna Opiekulska-Sozańska, dyrektor zarządzająca LSJ HR Group.

Nie popełnijmy jednak błędu unikania rozmowy z pracownikami. Szczery dialog i badanie potrzeb odpowiedzą na wiele niewiadomych. - Przede wszystkim należy czynić starania, aby dowiedzieć się,  co dla danej grupy jest najważniejsze i które z oferowanych szkoleń, czy też usług doradczych najwartościowsze. Pracodawcy, czasem mimo najlepszych intencji, nie są w stanie poprawnie zdiagnozować potrzeb rozwojowych swoich pracowników. Wtedy z pomocą przychodzą nasi eksperci, którzy na podstawie szczegółowego badania przygotowują „szyty na miarę” program doradczy – mówi Joanna Siemiątkowska, koordynator projektów rozwojowych w LSJ HR Group. Odpowiednio dobrana usługa rozwojowa pełni nie tylko rolę edukacyjną, ale jest ważnym sygnałem, że chcemy tworzyć firmę wokół danej osoby i cenimy jej umiejętności na tyle, by jeszcze bardziej rozwinąć jej kompetencje.

Poczucie znajdowania się w odpowiednim miejscu i czasie, gdzie pracobiorca czuje się komfortowo jest najczęściej wymienianym argumentem, skłaniającym do zawiązania swojej przyszłości w  firmie. W czym leży sukces delegowania pracownika na usługę rozwojową? W konsekwencji, w której profity stoją zarówno po stronie pracownika, jak i firmy decydującej się na rozwijanie kompetencji. Pamiętaj dokładnie omówić potrzeby i poddać je hierarchizacji. Ustal koszty, które są możliwe do poniesienia i poszukaj możliwości cenowych, które umożliwią ci konkretyzację działań. To ten moment, kiedy na scenie pojawia się LSJ HR Group.

Dzięki aktualnie funkcjonującym możliwościom możesz skorzystać z 50% dofinansowania usług rozwojowych, ale w zależności od kilku czynników kwota może zostać zwiększona do 80%. Wszystko to dzięki środkom Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nawet w dobie kryzysu gospodarczego możesz uzyskać do 18 000 zł dofinansowania do każdego pracownika. - Cieszę się, że w tym dość specyficznym czasie, MMŚP z naszego regionu nie muszą rezygnować z rozwoju. To właśnie teraz, gdy firmy przechodzą zmiany, a niekiedy mierzą się z kryzysem, usługi doradztwa strategicznego szczególnie zyskują na znaczeniu. Warto wykorzystać tę szansę! – dodaje Joanna Siemiątkowska.

Zastanawiasz się, ile w tym prawdy i czy rzeczywiście możesz stać się beneficjentem tych korzyści? Skontaktuj się z profesjonalistami, którzy szereg najważniejszych czynności zrobią za ciebie. Co ważne, z uśmiechem na ustach! 

Już teraz zwróć uwagę na realne przywileje. Z dofinansowania mogą skorzystać:

 • mikroprzedsiębiorstwa (do 9 pracowników i poniżej 2 mln EUR obrotu rocznego lub rocznej sumy bilansowej)
 • małe przedsiębiorstwa (do 49 pracowników, poniżej 10 mln EUR obrotu rocznego lub rocznej sumy bilansowej)
 • średnie przedsiębiorstwa (do 249 pracowników, poniżej 50 mln EUR obrotu rocznego lub 43 mln EUR rocznej sumy bilansowej)


Wsparcie mogą uzyskać firmy mające swoją siedzibę lub oddział w województwie zachodniopomorskim. Po twojej stronie leży wybór odpowiedniej firmy doradczej. Zwróć uwagę na jej doświadczenie, szereg wykonanych procesów, bogactwo oferty i relacyjność z konsultantami. LSJ HR Group tylko w 2019 roku przeprowadziło aż 3 757 godzin konsultacji HR-owych i biznesowych. Jeśli zależy ci na indywidualnym mentoringu i coachingu to nie musisz już dłużej szukać. Nie do przecenienia jest również zakres możliwości, z których możesz w każdej chwili skorzystać. To m.in.:

 • komunikacja w zespole i pomiędzy zespołami
 • indywidualne wzmacnianie umiejętności przywódczych u liderów (mentoring)
 • budowanie strategii organizacji (usystematyzowanie działań organizacji, nadanie odpowiedniego kierunku rozwoju oraz zoptymalizowanie procesów)
 • wdrożenie Lean Management
 • zarządzanie kryzysowe
 • zarządzanie operacyjne
 • optymalizacja procesów
 • budowanie strategii marketingowej
 • kompetencje językowe
 • kompetencje informatyczne.


Wizyta w siedzibie LSJ HR Group do niczego cię nie zobowiązuje, więc nie martw się o to. Daj jednak sobie szansę i umów się na rozmowę. Przy kawie i ciastku pozwól zidentyfikować obszary, które mogą podlegać rozwojowi w twoim przedsiębiorstwie. Program konkretnych działań zostanie sprofilowany pod oczekiwania i możliwości. Tutaj nikogo nie traktuje się taśmowo i bez wyczucia. Ba! Te słowa są wykreślone ze słownika profesjonalisty! Życie z pasją oznacza również pracę z pasją. To dwa elementy, które muszą się ze sobą spajać, by sięgnąć po sukces. LSJ krok po kroku przeprowadzi cię przez proces aplikowania, pomoże wypełnić wszystkie formularze, a po zakończeniu usługi umożliwi szybkie rozliczenie.

Obawiasz się, że sam nie będziesz w stanie właściwie wykonać analizy potrzeb rozwojowych? Firma doradcza zrobi to za ciebie, a tutaj kolejnym atutem jest to, że ocena z perspektywy przedsiębiorstwa zewnętrznego będzie o wiele bardziej obiektywna. Firma zewnętrzna to większa anonimowość zbierania danych, a także nieoceniona możliwość uzyskania bardziej otwartych, pozbawionych interesowności odpowiedzi. Wyniki badania potrzeb są  bardzo ważne. One wskażą pożądane kierunki rozwoju i szczegółowe ambicje pracowników, ale i będą informacją o tym, jaka atmosfera panuje w poszczególnych działach przedsiębiorstwa i co jest najbardziej wyczekiwaną potrzebą. 

Kryzys? Trudne sytuacje to okazja do wzniesienia wysoko gardy i wygrania batalii z trudnościami. Stań po stronie zwycięzców i udanie zawalcz o swoją biznesową przyszłość!

Artykuły powiązane

Lektury

Analiza potrzeb szkoleniowych. Jak na nich nie stracić?

Wysyłanie pracownika na szkolenie, dla samego faktu odnotowania jego uczestnictwa w danym kursie, to nic innego, jak strata pieniędzy. Każdy tego typu proces winno się poprzedzić analizą potrzeb szkoleniowych w odniesieniu do konkretnych działów i jednostek.
Czytaj więcej
Lektury

4 obszary rozwoju organizacji

Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorca powinien zdecydować się na skorzystanie ze wsparcia zewnętrznego konsultanta biznesowego. Wszystkie one jednak mają jeden wspólny mianownik: chęć rozwoju organizacji!
Czytaj więcej