Wydarzenie
Szczecin Biznes & HR 2024 - Prelegenci

Scenariusze zamiast celów | VI. edycja Szczecin Biznes & HR

„Zamiast celu powinniśmy ustalić scenariusz” – te słowa Zuzanny Skalskiej doskonale oddają ducha VI. edycji konferencji Szczecin Biznes & HR, która oficjalnie za nami! W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem NASTĘPNY ROZDZIAŁ BIZNESU i zgromadziło na sali rekordowe 240 osób!

Konferencja rozpoczęła się od prelekcji Zuzanny Skalskiej, która podkreśliła znaczenie adaptacyjności w dzisiejszym dynamicznym świecie. Jej przesłanie, mówiące o tym, że „nadeszło życie offline”, skłoniło natomiast uczestników do refleksji nad równowagą między technologią a życiem codziennym. Dr Maciej Kawecki zwrócił uwagę na ograniczenia sztucznej inteligencji, stwierdzając, że „AI nie rozumie kontekstu”. Jego wykład z pewnością uspokoił tę część uczestników, którzy przedtem obawiali się AI - wiedzą już, że sztuczna inteligencja nie jest w stanie zastąpić mózgu człowieka, który o wiele szerzej rozumie świat. Bartosz Kapczyński (LUX MED) poruszył ważny temat kryzysu w służbie zdrowia, mówiąc o „porażająco niskiej ilości lekarzy i pielęgniarek”. Podkreślił konieczność inwestycji w ubezpieczenie zdrowotne pracowników, aby maksymalnie uchronić ich jako pacjentów przed wspomnianym problemem.

W drugiej części dnia, Tina Sobocińska przedstawiła swoje spojrzenie na grupowe zwolnienia, określając je jako „standardową korektę rynku”, a także zwróciła uwagę na to, jak media mogą koloryzować rzeczywistość rynku pracy. Dr Paweł Fortuna zainspirował uczestników, przywołując słowa Viktora Frankla: „Co los zrządził, tym człowiek musi zarządzić”, a jego energia sceniczna naładowała słuchaczy na kolejne godziny (lub dni). Katarzyna Opiekulska-Sozańska, Dyrektor Zarządzająca LSJ HR Group, opowiedziała o zmaganiach młodych ludzi na rynku pracy, podkreśliła jak ważne jest sięganie po ich potencjał i wprowadziła uczestników do projektu, który LSJ HR Group stworzyło z Malwiną Pasierbską, studentką Akademii Sztuki w Szczecinie. Następnie na scenie pojawiła się nasza młoda artystka z prezentacją nowej identyfikacji wizualnej konferencji Szczecin Biznes & HR, którą dla nas stworzyła. Dr Robert Gwiazdowski zakończył konferencję, omawiając ekonomiczne mechanizmy rządzące rynkiem. Przekazał uczestnikom praktyczne wskazówki dotyczące prognozowania rozwoju firm, podkreślając wagę trzymania się sprawdzonych zasad. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom i partnerom, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej edycji konferencji Szczecin Biznes & HR. Wasze zaangażowanie i pasja sprawiają, że co roku przepełnia nas wdzięczność, wzruszenie i chęć do sięgania po więcej. 

Do zobaczenia za rok!

 

Partnerzy wydarzenia: LUX MED Ubezpieczenia, SmartLunch, OLX Praca, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Magnetic Point, Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Invest in Szczecin, In Spe Events, Follow me!, Courtyard by Marriott Szczecin City.

Patroni medialni: Głos Szczeciński, GS24.pl, HRlityczny, Radio Super FM, wSzczecinie.pl, Magazyn Prestiż, Świat Biznesu.

Artykuły powiązane

Wydarzenie

Szczecin Biznes & HR 2024 | NASTĘPNY ROZDZIAŁ BIZNESU

Już 22-go maja, w szczecińskim Courtyard by Marriott, spotkają się największe osobowości biznesu, ekonomii & HR! Nasza konferencja - Szczecin Biznes & HR - organizowana jest po raz VI. i tym razem nosi dumny tytuł NASTĘPNY ROZDZIAŁ BIZNESU, który nie jest dziełem przypadku. Rozmawiać będziemy o przyszłości - o tym, co czeka nas w technologiach, gospodarce i na rynku pracy - ALE! - ograniczając teorię do minimum. Na podstawie danych, postaramy się przewidzieć czekające za rogiem problemy i znajdziemy na nie realne rozwiązania. Po więcej informacji (w tym agendę), zapraszamy na stronę wydarzenia: biznes-hr.pl
Czytaj więcej
Wydarzenie

Szczecin Biznes & HR 2023 - Podsumowanie

Podsumowanie Szczecin Biznes & HR 2023. „Moją ambicją było stworzenie w Szczecinie wydarzenia, którego nie powstydziłaby się Warszawa”
Czytaj więcej
Wydarzenie

#HRSzczecin 2019 za nami!

206 uczestniczek i uczestników, 12 prelegentów i panelistów, 9 bardzo ciekawych tematów, to trzecia edycja konferencji #HRSzczecin, która odbyła się 21 maja w Hotelu Radisson Blu. Wydarzenie, jak zwykle przyciągnęło zarówno specjalistów od HR-u, jak również właścicieli firm, menadżerów, osoby zarządzające zespołami. Tym razem z głodnymi wiedzy uczestnikami spotkali się, m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Maciej Noga (założyciel Pracuj.pl), Krzysztof Hillar (trener komunikacji), czy też Dorota Sawicz (Dyrektor Personalna Grupy LUX MED)
Czytaj więcej